Znacky_Richard_Mille_a_McLaren_vytvorili_jedinecny_model_luxusnych_hodiniek_2018

Model RM 11-03 McLaren.

Svetovo známe značky Richard Mille a McLaren spojili svoje sily a po prvýkrát v histórii uviedli na trh spoločný model luxusných náramkových hodiniek s názvom RM 11-03 McLaren Automatic Flyback Chronograph. Tento nový skvost hodinárskeho remesla bol predstavený na autosalóne v Ženeve, ktorý sa konal v priebehu minulého týždňa. Cena hodiniek predstavuje 180 000 švajčiarskych frankov a na trh sa dostane iba 500 kusov. Navyše treba poznamenať, že tento doplnok bude spočiatku dostupný iba pre majiteľov automobilu zo série McLaren Ultimate. Klienti automobilky McLaren, ktorí si zakúpia tieto hodinky, budú mať možnosť zladiť poradové číslo svojho vozidla z limitovanej edície McLaren Ultimate Series (1 až 500) s číslom na zadnej strane puzdra hodiniek RM 11-03 McLaren.

Zadná strana puzdra.

Zadná strana puzdra.

 

Za počiatočný nápad spolupráce týchto dvoch značiek je zodpovedný Robert Melville, ktorý je dizajnovým riaditeľom spoločnosti McLaren, a inžinier spoločnosti Richard Mille – Fabrice Namura. Inšpiráciou pre dizajn hodiniek sa stal automobil McLaren 720S, ktorý je Namurovým obľúbeným modelom tejto značky. Tlačidlá na bočnej strane hodiniek sú vyrobené z titánu a nápadne pripomínajú predné svetlá spomenutého vozidla. Titánová korunka hodiniek sa zhoduje s dizajnom odľahčených kolies modelu 720S. V súlade s rovnakým štýlom sú navrhnuté aj titánové vložky vnútri tela hodiniek, ktorých tvar pripomína nasávací šnorchel športového modelu McLaren F1.

Korunka a bočné tlačidlá.

Korunka a bočné tlačidlá.

 

Povrchový dizajn hodiniek RM 11-03 McLaren však nie je jediným prvkom, ktorým sa ponášajú na svoju múzu. Podobne ako automobily značky McLaren, aj tento model hodiniek je charakteristický prvotriednym výkonom a špičkovým estetickým dojmom. Puzdro hodiniek je navyše vyrobené z takzvaných TPT karbónových vlákien, ktoré mu dodávajú mimoriadnu odolnosť voči nárazu. Tradičná sivá farba tohto materiálu je zároveň oživená oranžovým prevedením kremenných TPT vlákien. Značka Richard Mille po prvýkrát využila technológiu TPT (vrstvenie vlákien) už v roku 2013, keď uviedla na trh model hodiniek RMO11. Spoločnosť neskôr aplikovala aj kremenné TPT vlákna, ktoré prvýkrát prezentovala v rámci modelu RM 27-02 Rafael Nadal Tourbillon. Spoločnosť North Thin Ply Technology, ktorá vyvíja TPT technológiu pre túto hodinársku značku, pôvodne zamýšľala využívať tento inovatívny materiál pri konštrukcii plachiet pretekárskych jácht. Technológia si však vďaka vysokej odolnosti a mimoriadne nízkej váhe našla uplatnenie aj v leteckom priemysle, golfe a pri konštrukcii monopostov Formuly 1.

TPT karbón.

TPT karbón.

 

Naťahovací mechanizmus hodiniek môže byť prispôsobený požiadavkám konkrétneho zákazníka a disponuje rezervou náťahu o hodnote 55 hodín. Spoločnosť Richard Mille používa motorček typu RMAC3 od roku 2016. Jeho výhoda spočíva v skutočnosti, že chronograf sa automaticky pretáča do nulovej pozície a stopky tak môžu byť pohodlne použité na monitorovanie automobilových pretekov.

Súvisiace:
Tag Heuer spolupracuje s Aston Martin na dvoch špeciálnych hodinkách
$1 miliónové hodinky sa vypredali hneď, ako dorazili na trh

Výrobca navyše vyvinul novú podkladovú štruktúru z titánu, ktorý je ošetrený povlakom PVD. Týmto spôsobom je výrazne zvýšená efektivita ozubeného súkolia. Na ciferníku modelu RM 11-03 McLaren je viditeľný aktuálny rok, netradične veľký číselník zobrazujúci dátum, 12-hodinový chronograf a číselníky stopiek.

Technológia modelu RM 11-03 McLaren si zaslúži patričný obdiv zo strany všetkých nadšencov náramkových hodiniek. Ak navyše vlastníte automobil zo série McLaren Ultimate, tento doplnok nemôže chýbať vo Vašej osobnej zbierke.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Haute Time, Fortune

Facebook komentár