Počet zobrazení videa je na YouTube najdôležitejším meradlom úspešnosti, no zároveň pomáha signalizovať dôležitosť videa a samotného používateľa, ktorý má na Youtube vytvorený profil.
Niektoré počty zobrazení videí v službe YouTube však môžu byť klamlivé. Používatelia si ľahko môžu zakúpiť počty videní z webových stránok tretích strán. Podľa spoločnosti New York Times sa ceny za počet zobrazení pohybujú v centoch.
Spoločnosť pre marketing sociálnych médií – Devumi si za tri roky polepšila o 1,2 milióna dolárov predajom 196 miliónov falošných zobrazení u vidiách na stránke YouTube.
Spoločnosť YouTube sa zameriava na zabránenie pred nafukovaním počtu zobrazení jej používateľom, pretože sa tak porušujú zmluvné podmienky a jedná sa o výrazne zavádzanie inzerentov a spotrebiteľov o popularite určitého obsahu.
Obchodné značky by si mali byť vedomé schopnosti používateľov, umelo zvýšiť počet zobrazení v službe YouTube.
Registrovaní užívatelia si môžu zakúpiť falošný počet zobrazení, aby si tak mohli zabezpečiť spoluprácu s obchodnými značkami. Ide väčšinou o Youtuberov s malou skupinou sledovateľov, na rozdiel od gigantov v YouTube ako je napríklad PewDiePie, ktorý si môžu zakúpiť falošné zobrazenia na zvýšenie ich príťažlivosti pre obchodné značky, ktoré sa zameriavajú na menších youtuberov.
Obchodné značky, ktoré sa stali obeťou obchodovania s jedným z týchto tvorcov, by v konečnom dôsledku platili za sponzorované video niekomu, kto nemá až tak veľký dosah na užívateľov v službe YouTube, ako sa zdá.
Falošné počty zobrazení môžu viesť k plytvaniu reklám značiek a inzerenti v službe YouTube môžu zbytočne minúť peniaze na reklamy, ktoré ľudia aj tak nevidia, pokiaľ registrovaný užívateľ kupuje falošné zobrazenia od tretích strán. V súvislosti s kontextom spoločnosti Youtube, musí mať užívateľ YouTube kanálu aspoň 1000 sledovateľov a nahromadiť aspoň 4 000 hodín času sledovania za posledných 12 mesiacov, aby sa mohol jeho kanál zobrazovať v reklamách.
A okrem jednotlivých tvorcov, by za zbytočné zobrazenia reklamy mohli byť zodpovední aj vlastníci služby YouTube.
YouTube však na tento problém berie ohľad a pravidelne podniká kroky na odstránenie falošných zobrazení na videách a profiloch registrovaných užívateľov.
Súvisiace: YouTube plánuje vlastnú tvorbu v Indii, Japonsku a na ďalších trhoch
Sean Tamir, ktorý prevádzkuje video zobrazenie predaja webových stránok pre New York Times uviedol, že YouTube pravidelne aktualizuje svoj systém, ktorý objaví falošné zobrazenia niekoľkokrát do roka.
Navyše, falošné zobrazenia predstavujú menej ako 1% miliárd hodín denných videí v službe YouTube.
Aj keď to znamená, že desiatky miliónov zobrazení videa YouTube na deň môžu byť pod kontrolou robotov, je to výrazné zlepšenie od roku 2013, kedy spoločnosť mala podobný počet návštevnosti od robotov ako od ľudí.
Ako ďalší veľký pomocný krok by spoločnosť Google mohla venovať viac prostriedkov na zachytenie reklám, ktoré propagujú webové stránky predávajúce falošné zobrazenie videí v službe YouTube, hlavne z dôvodu, že zlé zainteresované strany hľadali riešenia na schválenie týchto reklám.
Obľúbené platformy pre sledovanie videa podľa jednotlivých generácií:
Preložila: Sláva Kromková
( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )
Zdroj: BI, MSN
Facebook komentár