Tieto malé a stredné podniky predávajú svoje v Amerike vyrobené produkty do Číny a zarábajú na jej narastajúcom spotrebiteľskom trhu

Víno

Firma: San Antonio Winery

Americké víno sa stalo oblúbeným tovarom v Číne, a to najmä medzi mladou generáciou a vzostupnou strednou triedou – poznamenal Steve Riboli, z vinárne v San Antoniu.

Ďalej povedal: “Čínsky spotrebitelia chcú ochutnať americkú kultúru, či už je to cez americké oblečenie alebo pitie kalifornského vína.”

97-ročná vinice v San Antoniu, ktorú Riboli-ho rodina vlastnila štyri generácie vykonáva vývoz 15% svojich vín do Číny – z niektorých 700 000 fliaš ročne – a očakáva, že v najbližších dvoch rokoch rýchlo porastie.

Dodal: “Z Číny sme zaznamenali dvojciferný rast tržieb, v porovnaní s jednociferným rastom v Spojených štátoch,” … “Tento trh v tejto krajine je stále väčší a väčší.”

Riboli povedal, že v prvom rade vyváža červené vína ako Cabernet, Pinot Noir a Merlot.

( Súvisiace: Morgan Stanley: Svet čelí globálnemu nedostatku vína )

Riboli uviedol: “Tieto vína sa dobre predávajú, spolu s pikantnou regionálnou čínskou kuchyňou,” … “A sme zistili, že čínski spotrebitelia taktiež majú radi červené víno pre jeho prínos pre zdravie.”


Čističe vzduchu

Firma : Oransi

Znečistenie ovzdušia v Číne predstavuje vážne zdravotné riziko a to najmä vo veľkých mestách. Mnoho čínskych spotrebiteľov nosí po vonku masky proti smogu. Domáce čističe vzduchu sú v interiéroch stále obľúbenejšie.

Peter Mann, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Orans, ktorá vyrába čističky vzduchu v Spojených štátoch povedal: “Tento trh sa v posledných dvoch rokoch naozaj zlepšuje.”

Po niekoľkých návštevách Číny, firma založená v Austine, v štáte Texas vyvinula rad luxusných čističov, ktorých cena sa pohybuje od 2 000 do 3 000 amerických dolárov a dobre sa tam predávajú.

Mann v novembri dodal prvý objem 500. čističiek – ktoré sa rýchlo predávajú – a očakáva, že v budúcom mesiaci predá 1000 kusov.

( Súvisiace: TOP 20 produktů s astronomickou přirážkou )

Mann povedal, že jeho vstup do Číny by mohol pomôcť zdvojnásobeniu príjmov jeho spoločnosti od 3 milióno dolárov v roku 2013 na 6 miliónov dolárov v tomto roku. Do budúcna už chce vyvíjať rad menej nákladných čističiek, ktoré chce v Číne predávať.
 

Tapety

Firma: Wallquest

Americké tapety sú v domácej krajine minulosťou, ale toto retro zdobenie domácností v Číne poukazuje na novú chuť do života.

Jack Collins, viceprezident spoločnosti Wallquest, ktorá vo Wayne, v štáte Pennsylvania vyrába luxusné tapety povedal: “Priemysel v Spojených štátoch nerastie a tak sme v zámorí hľadali nových zákazníkov.”

Náš rodinný podnik sa do Číny rozšíril v roku 2005. Bol to veľmi lukratívny krok.

Collins ďalej povedal: “Ak chcete zaujať čínskych spotrebiteľov, skúste to s americkými výrobkami, ktoré sú vyhľadávané.  Luxusné tapety sú pre Nás najvhodnejším segmentom, keďže Číňania majú nimi radi skrášlené svoje domácnosti.

Tapety u spoločnosti Wallquest môžu stáť od 100 po až 1 700 dolárov a sú vyrobené z hodvábu a iných špeciálnych materiálov.

30% príjmov firmy Wallquest aktuálne pochádza z Číny, čo umožnila tejto spoločnosť rozbehnúť veľkosť jej podnikania.

( Súvisiace: Postavička Hello Kitty vytvorila ďalšieho miliardára )

Collins dodal: “V roku 2007 sme mali 80 ľudí, ktorí pre nás pracovali. Teraz pre Nás pracuje 185 zamestnancov.”


Detekor výbušnín

Spoločnosť: Implant Sciences Corp

Bezpečnostné zložky “sú postavená na boj proti teroristickým hrozbám, či už v Spojených štátoch alebo v zámorí.

Spoločnosť založená vo Wilmingtone, v štáte Massachusetts vyrába zariadenia, ktoré detekuje výbušniny a sú používané na letiskách, v metre, v prístavoch a iných rizikových miestach.

Generálny riaditeľ Glenn Bolduc poznamenal: “Spoločnosť používa dva typy technológií pre detekciu výbušnín. Najčastejšie sa používa zariadenie, ako je vreckový Dustbuster, ale predávajú sa dobre aj trochu väčšie,” … “Nasáva vzorka vzduchu a analyzuje možnosť výbušných materiálov.”

Bolduc povedal, že vreckové zariadenia boli použité na olympijských hrách v Pekingu v roku 2008 a v súčasnej dobe ho využíva 172. staníc metra v Pekingu. V novembri roka 2013 spoločnosť podpísali zmluvu s cieľom poskytovať ich do čínskych jadrových elektrární.

( Súvisiace: Ďalšiou zbranou hromadného ničenia bude zrejme USB kľúč )

Bolduc uviedol, že Čína je najrýchlejšie rastúcou spoločnosti na trhu v posledných siedmich rokoch, a polovica príjmov tejto spoločnosti v súčasnosti teraz prichádza z tejto krajiny.


Hračky

Firma : K’NEX

Kto poveda, že Amerika už nevyrába hračky? Aj keď je pravda, že 85% hračiek predávaných v USA sa dováža z Číny, jedna malá spoločnosť sa vzpiera tomuto trendu.

Zančka K’NEX vyrába nielen svoje stavebné hračky v meste Hatfield, v štáte Pennsylvania, ale tiež ich v minulom roku začala vyvážať ich do Číny.

CEO Michael Araten povedal, že boli ťhaná na tento trh, pretože rastúca čínska stredná trieda má viac peňazí pre hračky svojich detí.

Araten ďalej povedal: “A z kultúrneho hľadiska, naša analýza ukázala, že čínski spotrebitelia dávajú prednosť vzdelávacím, najmä stavebným hračkám,”

Araten dodal – Pre túto chvíľu, sú naše hračky práve k dispozícii on-line. “Chceme zistiť, čo funguje a čo nie, práve analyzujeme čínskeho spotrebiteľa, a potom to možno rozbehneme.”

( Súvisiace: Spoločnosť Lego sa stala 2. najväčším výrobcom hračiek na svete )

Zatiaľ čo v tomto roku plánujú predať len niekoľko tisíc hračiek, Araten dúfa, že v roku 2016 bude viac ako 10% tržieb pochádzať z Číny.

Zdroj: BusinessFinancialPost

Facebook komentár