Twitter si snaží verbovať vydavateľov, ktorí mu pomôžu priblížiť sa k digitálnej reklame a spochybniť duopol spoločnosti Google a Facebook.
Spoločnosť vytvorila šikovnú vstupnú stránku, v ktorej žiadala vydavateľov, aby sa zaregistrovali do jej pilotného reklamného programu s názvom “Twitter Timeline Ads“. Podobne ako v reklamných programoch, ako je napríklad reklamná sieť Google s názvom Display Network a sieť Facebooku – Audience Network, Twitter chce zobrazovať reklamy pomocou automatizovaného softvéru, mimo svojich hlavných webových stránok a aplikácií v rámci reklamných jednotiek na rôznych webových stránkach u majiteľov webových stránok.
V porovnaní s Googlom a Facebookom sa Twitter v minulosti veľmi pomaly prispôsoboval tématickej reklame a nemá reklamnú sieť na spracovanie sofistikovaných nákupov reklám. Doteraz sa toto reklamné úsilie primárne opieralo o MoPub – startup, ktorý v roku 2013 kúpili za 350 miliónov dolárov, aby vydavateľom mobilných aplikácií a inzerentom pomohli spravovať ich reklamné účty.
Na vstupnej stránke, ktorá podnecuje vydavateľov, aby sa zaregistrovali v službe s názvom “Twitter Timeline Ads“ sa uvádza: “Máte silu so svojimi príspevkami uverejňovanými v reálnom čase pripojiť sa k nášmu integrovanému systému?“ Program je veľkým pozvaním najmä pre vydavateľov v USA. Twitter potvrdil, že tento program predstavuje malý test, ale odmietol poskytnúť špecifiká o tom, ako funguje.
Twitter môže vo svetle nedávnych problémov Facebooku zapôsobiť na mediálne spoločnosti
V nadväznosti na zmenu algoritmu Facebooku a obáv vrámci mediálneho priemyslu týkajúcich sa duopolu Facebooku a Google, ktoré ovládajú veľkú časť digitálnych reklamných rozpočtov, Twitter počas uplynulých mesiacov komunikoval v rozsiahlych rozhovoroch s vydavateľmi a nedávnu vlnu pesimizmu u mediálnych spoločností by mohol využiť vo svoj prospech a súčasne by tak budoval nový tok príjmov.
K dnešnému dňu väčšina príjmov v službe Twitter pochádza z propagovaných príspevkov v rámci vlastnej propagácie a spoločnosť aktuálne tvrdí, že viac ako polovica príjmov pochádza z oblasti videa.
Stovky vydavateľov sa v súčasnosti zúčastňujú videoprogramu zdieľania príjmov v službe Twitter, ktorý sa nazýva Amplify, pričom 70% príjmov z reklamy patrí vydavateľom obsahu, zatiaľ čo Twitter získava 30%.
Súvisiace:
Stratégie mobilných aplikácií, ktorými si získavajú Vašu pozornosť
Graf aktivity na internetu v priebehu jednej minúty
Vo februári Twitter uviedol, že vysielal viac ako 1100 živých streamov a počet nových show navýšil o 22. Počas svojej prezentácie NewFronts pred niekoľkými týždňami Twitter inzerentom prisľúbil, že v tomto roku vyprodukuje 30 tzv. obsahových ponúk s mediálnymi spoločnosťami ako Viacom, NBC Universal a ESPN. Podľa Twitteru sa príjmy vyplatené vydavateľom v roku 2017 nabýšili o 60%.
Zatiaľ čo posledné dve oznámenia o výsledkoch spoločnosti Twitter boli pozitívne, príjmy spoločnosti sú ďaleko od toho, kde sa nachádzajú objemy Facebooku a Google. Realizácia tohto programu by mohla viesť k väčším príjmom z reklám od nákupcov médií. Aby sa tento rozdiel ukázali v kontexte, spoločnosť Twitter počas druhého štvrťroka zarobila 655 miliónov dolárov, zatiaľ čo spoločnosť Facebook zaznamenala príjmy vo výške 11,97 miliárd dolárov (v rámci svojich zárobkov za druhý štvrťrok).
( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )
Zdroj: MSN, Yahoo
Facebook komentár