Turisti_stale_miluju_Europu_aj_napriek_obavam_z_terorizmu_2017

Zvyšujúci sa počet teroristických útokov v celej Európe, u zahraničných návštevníkov nevedie k zhoršovaniu príťažlivosť tohto regiónu.

V novom zozname turisticky populárnych krajín zverejnenom Svetovom ekonomickom fóre (WEF), európske ekonomiky dominujú v Top 10, kde Španielsko vedie keďže tento región bol v dobrej pozícii pre prilákanie zahraničných návštevníkov a vytvárania pracovných miest v oblasti cestovného ruchu.

Francúzsko obsadilo druhé miesto, nasledované Nemeckom, zatiaľ čo Veľká Británia sa umiestnila na piatom, Taliansko obsadilo ôsmu priečku a Švajčiarsko bolo desiate.

WEF uviedlo: “Napriek zvýšenému strachu z terorizmu, výkon cestovného ruchu z krajín, ako je Francúzsko a Nemecko výraznému poklesu nečelili, čo potvrdzuje silnú odolnosť odvetvia cestovného ruchu na bezpečnostné otrasy za účasti silných inštitúcií a fundamentov.”

Podľa agentúry Reuters, počas posledných dvoch rokov v dôsledku vojnového stavu spojeného s militantnou skupinou islamského štátu vo Francúzsku zomrelo viac ako 230 ľudí. Minulý mesiac zomreli štyria ľudia pri útoku na londýnskom Westminsterskom moste.

Napriek tomu je vidno rozsiahle európske kultúrne bohatstvo, vynikajúcu infraštruktúru služieb v cestovnom ruchu, pozitívne hygienické podmienky, medzinárodnú otvorenosť a všeobecný pocit z vnímanej bezpečnosti nakoniec viedli k prekonaniu obáv z teroristických útokov.

Organizácia svojej pozície zostavila na základe rôznych faktoroch, vrátane bezpečnosti, zdravia, ľudských zdrojov, cenovej konkurencieschopnosti, infraštruktúry a kultúry.

Súvisiace:
Aké sú najnavštevovanejšie turistické destinácia sveta?
Tieto krajiny strácajú milióny turistov kvôli útokom

Európa tak aj naďalej zostáva najväčším svetovým regiónom pre turistov a oblasť cestovného ruchu, keďže v roku 2016 prilákal 620 miliónov z 1,2 miliardy zahraničných návštevníkov. Na ďalšej priečke spomedzi regiónov je Ázijsko-pacifická oblasť.

Japonsko získalo najvyššie hodnotenie pre národy Ázie, ale v celkovom rebríčku obsadilo štvrtú pozíciu, zatiaľ čo Austrália sa dostala na siedme miesto. Hong Kong sa zaradil na jedenástu priečku, Singapur bol trinásty a Čína získala pätnástej miesto.

“Ázijsko-Pacifický región sa môže spoľahnúť na vynikajúce prírodné zdroje, vysoko kvalifikovanú pracovnú silu a vlády, ktoré chápu potenciál a podporu tohto odvetvia. Avšak environmentálna udržateľnosť, ktorá je rozhodujúcou pre ďalší rast tohto odvetvia je stále problémom.”

Cez ich konkurenčné ceny a bohatosť na prírodné zdroje, väčšina krajín juhovýchodnej a južnej Ázii dosahuje horšie výsledky z dôvodu nestability politického vývoja, ale aj zároveň zlej infraštruktúry a hygieny.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, MarketWatch

Facebook komentár