Ripple_tvorca_kryptomeny_XRP_ma_aktualne_hodnotu_$10_miliard

Startup okolo technológie Blockchain – Ripple tvrdí, že v investičnom kole získal 200 miliónov dolárov, čím zvýšil svoje ocenenie na obrovských 10 miliárd dolárov.

Fundraising viedla investičná spoločnosť v New Yorku – Tetragon, vďaka ktorej do Ripple investovali aj japonské spoločnosti ako SBI Holdings a Route 66 Ventures.

Spoločnosť Ripple, ktorá bola založená v roku 2012, sa koncom roka 2017 preslávila mincou s označením XRP, čo bola kryptomena, ktorú pomohla vytvoriť a tá prudko vzrástla spolu s množstvom ďalších virtuálnych mien.

Spoločnosť využíva XRP na uľahčenie cezhraničných transakcií pre svoju sieť finančných inštitúcií, pričom využíva aj medzibankový komunikačný systém – považujte ho za alternatívu k technológii Swift, ktorá je založenou na blockchaine – banky tento systém používajú na zasielanie peňazí do celého sveta.

Generálny riaditeľ spoločnosti Ripple – Brad Garlinghouse vo vyhlásení uviedol: “Sme v silnej finančnej situácii, aby sme mohli konať pre realizáciu našej vízie,” … „Na rozdiel od iných v blockchainovom priestore, ktorí svoj rast spomalili alebo sa dokonca zastavili, v roku 2019 sme urýchlili našu dynamiku a vedúce postavenie v priemysle.“

Kým virtuálna mena XRP v januári 2018 vzrástla na hodnotu viac ako 3 dolárov, tretia najväčšia digitálna mena na svete sa odvtedy výrazne stiahla a v súčasnosti dosahuje cenu okolo 19 centov. V piatok, keď boli zverejnené finančné správy spoločnosti Ripple, sa kryptomena zvýšila o viac ako 3%.

Súvisiace: Najlepšia investícia za desaťročie zmenila 1 dolár na 90 000 dolárov

Navýšenie zdrojov predstavuje významnú časť svojich príjmov z predaja svojich podielov v rámci XRP. Podľa stránky z oblasti kryptomien – The Block, spoločnosť Ripple za posledný rok predala mince v hodnote 260 miliónov dolárov. Ďalšia veľká časť jej príjmov pochádza z obchodov s bankami a finančnými inštitúciami, ktoré využívajú jej technológiu blockchain na prevody peňazí.

Ripple poznamenala, že v súčasnosti má na celom svete viac ako 300 zákazníkov z oblasti finančných služieb. Firma zároveň podpísala partnerské dohody s gigantmi v priemysle od španielskej banky Santander po American Express.

Digitálne meny si počas tohto roka vyslúžili pozornosť médií po brutálnom odpredaji týchto aktív v roku 2018, keď veľké spoločnosti ako Facebook a JP Morgan sa snažia o svoje aktivity v tomto sektore. Pozornosť investorov aj regulátorov upútal najmä Facebook potom, čo vydal návrhy na svoj ambiciózny projekt kryptomeny Libra.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár