Generálni riaditelia sú už takmer na konci svojich úsilí v rámci toho, ako dostať svojich zamestnancov späť do kancelárie, pretože vysoká úroveň infekcií Covid aj naďalej pretrváva 18 mesiacov po prepuknutí pandémie. To je názor, ktorý zdieľajú David Faber a Jim Cramer z agentúry CNBC, ktorí pravidelne diskutujú s lídrami biznisu ohľadom výziev návratu do práce.
Faber v piatkovom rozhovore so svojim spolu-hostiteľom Cramerom v rámci relácie “Squawk on the Street”, uviedol: “Stále počúvam sklamanie od tých, ktorí vedú veľké organizácie, pokiaľ ide o ich neschopnosť dostať ľudí späť do kancelárie,” … “Včera večer som to riešil aj počas obedného ale aj večerného stretnutia,” … “Je to nekonečná téma.” Niektorí z týchto generálnych riaditeľov sú v rozpakoch a nevedia ako sa s tým vysporiadať. Neustále sa pýtajú: “Ako dostanem ľudí späť?”
Cramer uviedol, že prípadné schválenie novej antivírusovej pilulky voči ochoreniu Covid od spoločností Merck a Ridgeback Biotherapeutics by mohlo „zmeniť situáciu, na ktorú sme tak dlho čakali“, aby sa ľudia, ktorí sa obávajú, že v práci ochorejú, mohli menej obávať prísť späť do kancelárie. Pfizer a švajčiarska farmaceutická spoločnosť Roche sa taktiež uchádzajú o vývoj podobných liekov voči ochoreniu Covid-19.
Cramer poznamenal: “Veľakrát, keď hovoríme s riaditeľmi spoločností, ktoré sú zapojené do dodávateľského reťazca, je problémom absencia,” … ″Ľudia sú vystrašení.” Možno, ak to bude takto fungovať, budú mať menší strach nastúpiť do práce.“
Spoločnosti Merck a Ridgeback v piatok oznámili, že v USA plánujú požiadať o núdzové povolenie na orálnu liečbu ochorenia Covid po oznámení „presvedčivých výsledkov“ v neskorom štádiu klinického skúšania neočkovaných účastníkov. Liek, molnupiravir znížil riziko hospitalizácie alebo smrti o približne 50% u pacientov s ľahkými alebo stredne ťažkými prípadmi Covid-19. Ak to regulačné orgány povolia, molnupiravir by mohol byť prvou perorálnou antivírusovou liečbou voči ochoreniu Covid-19.
Faber si teda pokladá otázku, či ľudia, ktorí nechcú byť očkovaní proti Covidu, si vezmú antivírusovú pilulku. “To je Merck.” Oni vedia, ako zvládnuť všetky skúšky, “povedal Faber Cramerovi, ktorý kýval hlavou. “Nesedeli by sme tu a nespochybňovali to.” Ale určite sa nájdu takí, ktorí to urobia.“
Súvisiace: CEO Ford: “Niekedy nám v továrňach chýba až 20% zamestnancov“
Variant delta viedol k ďalšiemu nedávnemu nárastu infekcií v USA. Aj keď sa zdá, že prípady v priebehu minulého mesiaca dosiahli vrchol, posledný sedemdňový priemer nových denných infekcií sa stále nachádza okolo hodnoty 114 243. Nový počet úmrtí na Covid bol za posledných sedem dní v priemere okolo úrovne 1 957 po tom, čo dosiahol nedávne maximum nad hodnotou 2 000, čo je najhorší výsledok od marca.
Spoločnosti Korporátnej Ameriky čelia snahe o riešenie problémov a prípadov, kedy sa situácia začne meniť, v rámci otázok, ako bezpečne vrátiť svojich zamestnancov do práce a či im budú vedieť uložiť niektoré nariadenia, okolo povinného očkovania.
- V piatok spoločnosť PwC oznámila, že všetkým zamestnancom USA, ktorých je takmer 40 000 umožní, že budú môcť pracovať na diaľku, teda prakticky odkiaľkoľvek z kontinentálnych Spojených štátov.
- Mnoho veľkých mien technologického sektoru vrátane skupín Apple, Amazon, Alphabet (Google), Facebook a Microsoft prišli s odložením ohľadom svojich plánov pre návrat svojich zamestnancov do kancelárií.
- Marc Benioff, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Salesforce, v utorok poznamenal: „Všetci sa nevrátime“ do kancelárie. Také odpovede mu dávajú generálni riaditelia veľkých spoločností a ďalej poznamenávajú, že naozaj chcú, aby sa ich zamestnanci vrátili do kancelárie. Benioff predtým v rozhovore poznamenal, že očakáva, že 50% až 60% zamestnancov skupiny Salesforce bude pracovať z domu aj po pandémii.
- Finančné firmy z Wall Street do značnej miery odvolali návrat svojich kancelárskych pracovníkov, pričom mnohé z nich mali nastavené zmiešané modely. Spoločnosť Goldman Sachs taktiež požaduje, aby jej zamestnanci boli očkovaní, aby sa mohli vrátiť do kancelárií, podľa podobných nariadení postupujú aj banky Morgan Stanley a Citigroup.
( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )
Zdroj: CNBC
Facebook komentár