Rebricek_najlepsich_krajin_sveta_pre_pracu_a_zivot

Presun do zahraničia navyšuje priemerný príjem pracovníkov o 21 000 dolárov, pričom najlepšie platený zamestnanec sa nachádza vo Švajčiarsku, USA a Hongkongu.

To je záver v prieskume, ktorý dokazuje, že 45 percent zahraničných pracovníkov uviedlo, že ich existujúca práca je platená viac na medzinárodnej úrovni a 28 percent z nich svoje miesto zmenilo z dôvodu postupu. Vo Švajčiarsku, ktoré je preslávené vysokými horami a ako aj cenami, ročné navýšenie príjmov predstavovalo hodnotu 61 000 dolárov. Plat pre zahraničných pracovníkov v tejto krajine v priemere dosahuje ročnú úroveň 203 000 dolárov – dvojnásobok celosvetovej úrovne.

Graf: Priemerný ročný plat

Rebricek_najlepsich_krajin_sveta_pre_pracu_a_zivot_GRAF

V ročnom prehľade banky HSBC a spoločnosti Expat Explorer, Singapur dosiahol najlepšie miesto pre život ale aj prácu štvrtým rokom za sebou, pričom porazil Nový Zéland, Nemecko a Kanadu. Švajčiarsko sa umiestnilo až na ôsmom mieste, z dôvodu vysokých nákladov na výchovu detí a ťažkostiam pri nájdení priateľov.

HSBC uviedla: “Singapur poskytuje všetko, čo by prichádzajúci zahraničný pracovník mohol očakávať na jednom z najmenších území sveta.”

Súvisiace: Najdrahším mestom sveta nie je New York

Švédsko, ktoré je jednou z krajín s najväčšou rovnosťou pohlaví na svete, získali najlepšie platby pre rodiny, zatiaľ čo Nový Zéland, Španielsko a Tchaj-wan boli na vrchole v kategórii skúseností.

Napriek kultúrnym, finančným a profesionálnym výhodám z presťahovania do zahraničia sa zistilo, že 22 318 ľudí odhalilo, že ženy čelia iným metrikám.

Zatiaľ čo premiestnenie do inej krajiny viedlo k navýšeniu príjmov u žien o zhruba 27 percent – čo predstihuje nárast, ktorý zaznamenali muži – len zhruba štvrtina sa presťahovala k rozvoju svojej kariéry, v porovnaní so 47 percentami ich mužských náprotivkov. Len polovica pracovala na plný úväzok a celková úroveň vzdelania bola o niečo nižšia. Ženský priemerný ročný plat bol tiež o 42 000 dolárov nižší ako u mužov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, Yahoo

Facebook komentár