Po dvoch rokoch hviezdnych ziskoch svetových investičných bánk, JPMorgan oznámila svoje špičkový zoznam pre toto odvetvie počas roka 2014.
Európsky výskumný tím banky pre akcie v poznámke vydanej počas tohto týždňa uviedol, že do jeho prvej päťky patria mená: UBS, Deutsche Bank, Barclays, Morgan Stanley, Credit Suisse a Goldman Sachs.
JPMorgan je s ohľadom na európske investičné banky optimistická, čo znamená, že má “buy” rating na banky UBS, Deutsche Bank a Barclays. Pre rok 2014 očakáva rast týchto bánk o 10 percent.
( Súvisiace: Bývalý bankár vysvetľuje, ako pracovníci Wallstreet-u pracujú 100 hodín týždenne a zároveň dokážu žiť svoje životy )
Kian Abouhossein, bankový analytik JPMorgan so sídlom v Londýne v jeho poznámke pre kientov uviedol: “Aj naďalej budeme vidieť veľa regulačných opatrení ( čo sa týka investičných bánk), ale podľa nášho názoru sú tieto ocenenia aj tak podhodnotené.”
JPMorgan očakáva, že “rast tradičného bankovníctva a zlepšeniu kvality aktív” bude vidno vďaka zvýšeniu hrubého domáceho produktu Eurozóny o 1 percento počas roka 2014, v porovnaní s poklesom o 0,4 percenta v roku 2013, a pravdepodobností, že úrokové sadzba sa nebudú zvyšovať – najmä v južnej Európe.
UBS – najväčšia svetová privátna banka podľa aktív v správe sa podľa konzultantskej spoločnosti Scorpio Partnership sa dostala do hornej časti európskych a globálnych výberov banky JPMorgan. Podľa analytikov banky JPMorgan, táto švajčiarska banka zostáva najlepšou kapitálovou bankou, s radom vhodných pomerov, ktoré ukazujú jednoznačné hodnotenia ku kúpe.
( Súvisiace: 5 rokov po krachu Lehman Brothers, žiadny top bankár nebol potrestaný )
Abouhossein uviedol: “Sme presvedčení, že nedávne podhodnotenie banky UBS ponúka atraktívny vstupný bod pre investorov.”
UBS oznámila svojej posledný štvrťročný zisk v októbri, ktorý bol mierne nad očakávaním. Jeho čistý zisk za tretí štvrťrok 2013 vo výške 577 miliónov švajčiarskych frankov (644,2 miliónov dolárov) prekonal odhady vo výške 537 miliónov švajčiarskych frankov. UBS vo svojej správe výsledkov taktiež uviedla, že od jej švajčiarskeho bankového regulátora bola požiadaná, aby držala o 50 percent viac kapitálu, z dôvodov “známych alebo neznámych súdnych sporov, dodržiavaniu predpisov a iných záležitostí operačného rizika”. To spôsobilo, zatlačenie ich cieľa ziskovosti pre akcionárov vo výške 15 percent (ročne) do roku 2016.
Abouhossein uviedol, že tieto otázky ohľadom súdnych sporov zostávajú z otáznikom u všetkých bánk.
( Súvisiace: Investičné banky upriamujú svoju pozornosť na hedžové fondy pre drobných investorov )
Ďalej poznamenal: “(Investičné banky), by mali byť aj naďalej ovplyvnené prebiehajúcimi súdnymi spormi a očakávame, že sa nejaké objavia aj v roku 2014,” … “Naše najväčšie spory sa v tomto bode týkajú prebiehajúcemu vyšetrovaniu na forexových trhoch.”
Barclays, UBS a Deutsche Bank oznámili, že sú v raných fázach preskúmania svojich obchodných praktík, potom, čo boli kontaktované zo strany regulačných orgánov.
Napriek vyšetrovaniu sa európskym bankovým akciám sa im v roku 2013 podarilo dosahnuť zisky vo výške 19 percent, čím prekonal mnoho hlavný svetových akciových indexov. To prišlo po 23-percentnom raste v roku 2012, po dvoch ročných poklesoch (2010 a 2011), počas vplyvu európskej dlhovej krízy.
Zdroj: HITC Business
Facebook komentár