Ktoré sú najdôležitejšie momenty dňa? 20-minút ktoré venujete na plánovanie.
Myslíš, plánovanie? Fuj.
Viem, že pre niektorých ľudí je to obávané slovo, ale nebojte sa. Nehovorím o písaní podnikateľského plánu alebo stanovení si ročných cieľov. Ja len hovorím o vyhradení 20 minút k prioritám a organizácii svojho dňa.
( Toto je ďalší článok NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )
Týchto 20 minút, ktoré obetujete, vám môže zajtra ušetriť hodiny a zmeniť váš dobrý deň, na skvelý deň.
Každý vie, že najcennejšie aktívum ktoré podnikatelia vlastnia, je čas. Tak prestaňte ho míňať na ľudí a činnosti na ktorých vám nezáleží. Ľudia často hovoria, že ak by mal deň len o pár hodín viac, mohli mať všetko hotové. Ale čo napríklad tie dve hodiny strávené sledovaním akéhokoľvek TV seriálu? Alebo tá hodinová schôdzka strávená s predajcom ktorý sa Vám snaží predať niečo, čo viete, že nekúpite?
Je dôležité, aby si podnikatelia chránili svoj čas ako Nočná hliadka stráži stenu v Game of Thrones. To znamená, že znížite zaujímavé príležitosti na dôležité minimum. To znamená uprednostnenie jedného človeka pred druhým a naplánovanie si dlhšej schôdzky s touto osobou. To znamená povedať nie bez obáv, bez pocitu viny. To znamená, že si uvedomíte, že ak poviete dnes nie, hovoríte áno zajtrajšku a niečomu čo znamená viac.
Súvisiace: 6 otázok, ktoré by ste sa mali každý deň pýtať sami seba
Môj denný plán.
Dnes som dokončil svoju ranné 504té plánovanie. Je to moja každodenná rutina bane, z ktorej je už naprogramovaný zvyk. Začal som tento zvyk 4. decembra 2012 a ja tomu hovorím môjich ” 8 za deň . “ Postup je jednoduchý:
1. Spíšem si osem cieľov, ktoré chcem dosiahnuť v daný deň. Predstavím si, že nemôžem spraviť osem vecí počas ôsmych hodín, vtedy robím niečo zle. Ak si už do 8. hodiny neurčím týchto osem vecí, už počas dňa vidím, ako niektoré robím nesprávne veci.
2. Šesť z týchto cieľov sú profesionálne a dva sú osobné. Osobné ciele zahŕňajú veci, ako ísť si zabehať alebo dať si „rande“ s mojou ženou.
3. Druhý deň ráno si odškrtnem ciele, ktoré som urobil, ako som ich dosiahol, prehodnotím ich a vytvorím si nový zoznam pre nový deň.
4. V sobotu tento pomer pomením, a to tak, že si nastavím šesť osobných cieľov a dva profesijné ciele, ktoré môžu byť jednoduché rovnako ako platenie účtov. To je snaha dodať víkendu zábavu a odradiť ho od práce.
Na nedeľu nemám žiadny zoznam úloh. Potrebujem čas na odpočinok a deň bez zoznamov.
Venovanie 20 minút denne (niekedy aj menej) na stanovenie si denných cieľov a organizovaniu priorít je tak prínosom pre moju prácu, osobný život a celkové zdravie a pohodu. Cvičenie “8 za deň” je niečo, čo som vytvoril aby pracovalo pre mňa, ale existujú aj ďalšie skvelé taktiky na plánovanie si svojho dňa.
Tim Ferriss navrhuje spísať si tri až päť vecí pod seba a potom si zvolíte jednu úlohu, a zaviažete sa v čas ju dokončiť. Gina Trapani si vyberie pre ňu najdôležitejšiu vec. Vyberte si alebo vytvorte svoj systém, ktorý bude vyhovovať Vám.
Súvisiace: Pravidlo 80/20 časového manažmentu – alebo prestaňte plytvať svojim časom
Nejde o to kedy si naplánujete svoj deň, ale že to urobíte. Ja osobne milujem začať svoj deň s časom vyhradením na sústredenie a predstavovanie si ako sa môj deň bude vyvíjať, a čo môžem urobiť pre to, aby bol úspešný. Iní radšej trávia týchto posledných 20 minút pred spaním a premýšľajú o budúcnosti a svojom pláne hry.
Vy sami si môžete si vybrať svojich najdôležitejších 20 minút vášho dňa. Otázkou je, ako ich budete tráviť?
Preložila: Miroslava Dugová
( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )
Zdroj: Daytimer
Facebook komentár