Podľa analýzy poradenskej spoločnosti New World Wealth, pre rok 2018 – Global Welfare Migration Review, Austrália priťahuje viac migrantov s vysokou čistou hodnotou majetku (HNWI) ako akákoľvek iná krajina.
Migrácia globálneho bohatstva sa po celom svete zrýchľuje, keďže v roku 2017 sa presunulo 95 000 bohatých jednotlivcov, v porovnaní s 82 000 v roku 2016 a 64 000 v roku 2015.
V roku 2017 Austrália dosiahla najväčší prilív týchto jednotlivcov na svete, keďže sa do jej krajiny presťahovalo 10 000 HNWI, s čistými aktívami vo výške 1 milión dolárov alebo viac. Druhým boli USA s objemom 9000 jednotlivcov.
Súvisiace: Mestá sveta s najväčším počtom multimilionárov
Medzi populárne miesta, kde sa títo jednotlivci presťahovalci presunuli patrí Sydney, Melbourne, Gold Coast, Sunshine Coast, Perth a Brisbane.
Tu je desať najobľúbenejších destinácií pre bohatých:
V správe sa uvádza, že umiestnenie Austrálie je lepšou základňou pre podnikanie voči rozvíjajúcim sa ázijským krajinám, ako sú Čína, Japonsko, Južná Kórea, Hongkong, Singapur a Vietnam.
Bezpečnosť by mohla byť taktiež dôležitým faktorom pri rozhodovaní ohľadom presunu do Austrálie. Austrália je z celosvetového hľadiska pre ženy najbezpečnejšou krajinou. Austrália je taktiež bezpečným miestom aj pre deti.
Austrália dokonca nemá žiadnu daň z dedičstva.
Správa ďalej uvádza: “Výrazný rast Austrálie v poslednom desaťročí taktiež nepochybne ovplyvnil dôveru a obchodné príležitosti.”
“Celkové bohatstvo sa v Austrálii za posledných 10 rokov navýšilo o 83%, v porovnaní s 20% nárastom v USA. V dôsledku toho je priemerný Austrálčan v súčasnosti výrazne bohatší ako priemerný občan USA, čo pred 10 rokmi bolo inak.”
Zároveň existuje trend veľkých európskych, amerických a ázijských spoločností, ktoré v Austrálii založili svoje kancelárie, čo taktiež pomáha podnikateľom zodpovedným za tieto spoločnosti, aby vykonali presun svojich zamestnancov.
Súvisiace: Tieto pasy sú pre najbohatších jednotlivcov sveta najvhodnejšie
Správa ďalej uvádza: “Počas našej analýzy sme zistili, že krajiny s nízkou hustotou obyvateľstva, ako je Kanada a Austrália, sú niektorími z najbohatších krajín sveta, na báze bohatstva obyvateľa (bohatstvo na osobu), zatiaľ čo husto osídlené krajiny ako Nigéria, Etiópia, Bangladéš a Pakistan sú jedny z najchudobnejších.”
Spomedzi 10 najlepšie hodnotených krajín má Kanada a Austrália v porovnaní s ostatnými krajinami (ktoré sú na zozname) relatívne nízku hustotu obyvateľstva.
V správe sa uvádza, že nižšia hustota obyvateľstva znamená menšiu závislosť na obchode a zdrojoch od iných krajín, menšiu konkurenciu na pôdu a zdroje (v krajine), menej odpadu a znečistenia zase zlepšujú kvalitu života miestnych obyvateľov.
( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )
Zdroj: New World Wealth
Facebook komentár