Je tam vidno “absolútne” bubliny vo vysoko luxusných nehnuteľnostiach a v svete umenia, najmä z dôvodu obrovského vytváranie bohatstva ktoré poháňali najmä uvolnené monetárne politiky v USA a po celom svete. S týmto vyjadrením prišiel miliardár a developer menom Jeff Greene.

V rozhovore ďalej poznamenal: “Sú tam bubliny ale aj príležitosti,” … “Ak budú pokračovať, závisí na tom, čo sa stane s lacnými peniazmi od centrálnych bánk.”

Greene, ktorý sa stal miliardár v stávkach proti trhu s bývaním v priebehu finančnej krízy poznamenal, že je v súčasnej dobe očakáva (drží stávky na) oslabenie japonského jenu a eura.

Ale on taktiež povedal, že je optimisticky naladený na celoeurópsky akciový index Euro Stoxx 50 – zložený z popredných spoločností Eurozóny, pretože program kvantitatívneho uvoľňovania (QE) vo forme nákupu aktív od Európskej centrálnej banky by mal posilniť práve tieto akcie, ako sa udialo aj vďaka podobnému niekoľko ročnému QE zo strany Federálneho rezervného systému, ktorý skončil vlani na jeseň a pomohol americkým akciovým spoločnostiam dostať sa na svoje maximá.

Súvisiace: 

10 lekcií o peniazoch od miliardárov
Najväčšie tajomstvá šetrných miliardárov
Chcete byť miliardárom? Bývala žena Elona Muska vysvetľuje ako na to

Dokonca ako Fed naznačuje, je pripravený pustiť sa odstraňovania jeho stimulov a pravdepodobne by mohol pristúpiť aj k zvyšovaniu úrokových sadzieb v tomto roku, Greene k tomu ale povedal: “ja však neočakávam, že by [reálne] úrokové sadzby mohli v tejto krajine začať rásť.”

“Ľudia ako ja boli práve schopní hromadiť bohatstvo tempom, ktoré ešte nebolo nikdy zaznamenané v dejinách ľudstva,” … “Nielen, že máte nulové úrokové sadzby a centrálne banky všade na svete tlačia peniaze, ale máme aj historicky nízke daňové sadzby.”

“Je tam toho toľko, čo môže zvyšovať majetok super-bohatých jednotlivcov a myslím si, že vysoko-luxusným nehnuteľnostiam sa bude aj naďalej dariť dobre,” najmä na trhoch, ako je Miami a New York City, ktoré sú poháňané najmä dopytom zahraničného kapitálu, ktoré vyhľadajú bezpečný prístav.

Greene sa v súčasnej dobe snaží predať jeden z najdrahších domov v Amerike, nazvaný Palazzo di Amore v Beverly Hills za 195 miliónov dolárov. Pozemok má rozlohou o 10 hektároch a má vlastnú vinicu, obytnú plochu o objeme takmer 5000 metrov štvorcových, garáže pre 150 áut a zábavné centrum s rotačným tanečným parketom o veľkosti 1400 metrov štvorcových.

Ale na rozdiel od sily v luxuse, Greene povedal, že iný príbeh je však vidno vo všeobecnom trhu s bývaním. “V strednej triede nie je vidno rast miezd, avšak to je naozaj nevyhnutné pre pohyb cien v srdci amerických realitných trhov.”

Zdroj: Yahoo, NYTimes

Facebook komentár