Existuje staré pravidlo, pokiaľ ide o nákup snubných prsteňov: Osoba, ktorá žiada by mala naň minúť svoj mesačný príjem.
Samozrejme môžete poďakovať dobrým ľuďom zo spoločnosti De Beers pre tento marketingový ťah z éry veľkej depresie.
Ale v minulom týždni bol v Botswane objavený 1111-karátový diamant, ktorý je druhým najväčší v histórii a bol ocenený na 50 miliónov amerických dolárov.
Takže ak platí pseudo-rovnica aj k tomuto novému nálezu, potom niekto bude musieť zarábať mesačne okolo 50 miliónov amerických dolárov, aby si mohol “dovoliť” tento zásnubný prsteň.
Súvisiace: Našiel sa druhý najväčší diamant na svete
Podľa analytikov banky Deutsche Bank si to môže po celom svete dovoliť iba 132 ľudí. (Alebo najbohatšie 0,0000019% sveta.)
Inými slovami, dokonca aj väčšina ultra-bohatých jednotlivcov (UHNW), ktorí z definície majú čistý majetok o hodnote aspoň 50 miliónov dolárov a tvoria najbohatšie 0,00168%, by nevedeli kúpiť tento monštruózny zásnubný prsteň.
Analytici z Deutsche Bank navrhli: “Ak chcú osloviť širší potenciálny trh, kameň by mal byť rozdelený na časti,” … “Jedná sa o naozaj zložitú úlohu, pretože diamanty sú cenovo exponenciálnymi. Napríklad 3-karátový diamant môže stáť 10-krát viac, ako 1-karátový diamant.”
Pozoruhodné, že najväčší nájdený diamant v histórii, len “3106-karátový Cullinan” ktorý bol nájdeným v blízkosti Pretórie, v Južnej Afrike roku 1905 bolo rozrezaný a daný do šperkov s názvamy “Veľká hviezda Afriky” a “Malá hviezda Afriky” ktoré sú súčasťou korunovačných klenotov Británie.
Zdroj: Deutsche Bank
Facebook komentár