Hyperloop_Elona_Musk_moze_prist_do_Azie_uz_za_par_rokov_2017

Hyperloop – vysoko-rýchlostný dopravný systém, ktorý predstavil Elon Musk, by podľa vedúceho predstaviteľa spoločnosti mohol prísť do ázijskej krajiny už v najbližších niekoľkých rokoch.

Dirk Ahlborn, ktorý je generálnym riaditeľom spoločnosti Hyperloop Transportation Technologies (HTT), vidí že fungujúci systém Hyperloop by sa v najbližších troch až štyroch rokoch vedel dostať do Ázie. Musk pôvodne začal predstavovať systém hyperloop v roku 2013. Pracuje s podtlakovým potrubím, ktorý je schopný prepravy o rýchlosti 1200 kilometrov za za hodinu (750 míľ za hodinu) a to všetko pomocou magnetov.

Súvisiace: Elon Musk predstavil výťah pre automobily od spoločnosti Boring Company

Ahlborn poznamenal, že jeho spoločnosť v súčasnosti v Indonézii vykonáva štúdiu uskutočniteľnosti a podpísala licenčnú zmluvu s Južnou Kóreou, ktorá sa snaží o získanie požaduje 320 kilometrový systém hyperloop medzi Soulom a Busanom. HTT je tiež v diskusiách s indickou vládou, aby vytvorili podzemnú verziu hyperloopu.

V rozhovore poznamenal: “Najväčšou prekážkou je získať vládny súhlas, preto pracujeme s vládami po celom svete, aby sa nám podarilo pokročiť v legislatívnom rámci.”

Generálny riaditeľ povedal, že Hyperloop má ekonomický zmysel, pretože má na rozdiel od niektorých iných dopravných systémov nízke prevádzkové náklady.

Povedal: “Ak sa pozrieme na samotnú verejnú dopravu, naozaj nefunguje tak, ako by mala. Nie je o zarábaní peňazí. Silne závisí na štátnych dotáciách. Daňoví poplatníci za ňu platia. Nedáva to obchodný zmysel.”

Dodal: “Pre rozvojové krajiny, ktoré nemajú veľa finančných prostriedkov, môžu byť verejno-súkromné partnerstvá odpoveďou na rozvoj lepších dopravných systémov, ako je hyperloop,” a povedal, že predstavuje skvelú investičnú príležitosť.

“Je potrebné to porovnať s tradičným železničným systémom alebo systémom metra (s ohľadom na investície), ktoré sa nikdy nevrátia.”

Komplexný test systému hyperloop bol dokončený v máji, priamo v nevadskej púšti kde je sídlo spoločnosti Hyperloop One, ktorá je druhou spoločnosťou pracujúcou na tomto prepravnom systéme. Skúšobná kabína dosiahla rýchlosť 115 kilometrov za hodinu (v čase 5,3 sekundy).

Najnovšia skúška systému, vykonaná koncom júla zaznamenala rýchlosť až 305 kilometrov za hodinu a dosiahla maximálnu vzdialenosť 437 metrov.

Súvisiace: Ako by Elon Musk mohol zmeniť svet s vysokorýchlostným dopravným systémom nazývaným Hyperloop

Josh Giegel a Shervin Pishevar, ktorý sú spoluzakladateľmi spoločnosti Hyperloop One v blogu poznamenali: “Naše skúšobné testy sú dlhšie a rýchlejšie a náš skúšobný model XP-1 prešiel 4,5-násobné dlhšiu vzdialenosť a bol 3-krát rýchlejší ako naša počiatočná jazda v máji.”

“Pri každom testu ideme o niečo ďalej, trochu rýchlejšie a snažíme sa priniesť Hyperloop omnoho bližšie k realite.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MarketWatch, Yahoo

Facebook komentár