Google Glass už možno dostať aj v Anglicku, čo je druhá krajina kde je možné mimo dostať tieto okuliare bežiace na systéme Android.

Cena tohto prototypu je na úrovni 1 000 libier a je zameraný hlavne pre vývojárov, než na bežných spotrebiteľov. Samozrejme musia mať viac ako 18 rokov.

BBC zistila, že americký podnik pred začatím predajov rokoval s vládnymi organizáciami z oblasti dopravy.

DFT už predtým vyjadrila obavy, že táto nositeľná technológia by mohla byť veľkým rozptýlením pre vodičov.

Súvisiace: Google Glass môžu firmám do roku 2017 ušetriť až 1 miliardu

Možné riešenia sa hľadajú: hovorca vlády uviedol, že tento gigant z oblasti yhľadáania skúma spôsoby, ako sa umožní vodičom legálne používať Glass, zatiaľ čo by sa na cestách mohli prípadne obmedziť informácie, ktoré sa bežne zobrazujú.

Hovorca vlády ďalej uviedol: “Vodiči musia venovať svoju plnú pozornosť na šoférovanie, čo je dôvod, prečo by to bolo nezákonné.”

“Neexistujú žiadne plány, ako to je možné zmeniť a my sme sa už stretli so spoločnosťou Google, ohľadom toho, aby sme mohli diskutovať nad možnými dôsledkami súčasného zákona pre Google Glass.

“Google sa nemôže dočkať, kedy jej produkty nebudú predstavovať riziko pre bezpečnosť cestnej premávky a v súčasnej dobe zvažuje možnosti, ktoré by mohli umožniť používanie tejto technológie v súlade so zákonom.”

Hovorca Google potvrdil rokovania s tým, že vyzval nových nákupcov Glass, aby ich používali s dôrazom na bezpečnosť.

Video, ktoré vydala firma pri príležitosti začatia predajov však ukazuje možnosti využívané cyklistmi, kde dostavajú pokyny a kontrolujú svoju rýchlosť.

Propagačné video ukazuje cyklistu pomocou Google Glass

Ďalšie organizácie, opýtané spoločnosťou BBC poukázali na rôzne obavy ohľadom schopnosti Google Glass – vyhotovovať video záznam a fotografií:

  • Reťazec kín Vue uviedol, že jej ich hostia budú požiadaní o doloženie okuliarov”, akonáhle sa rozsvieti hlavné svetlo pred premietaním”
  • Fitness First a Virgin Active pre BBC uviedli, že ich členovia by v ich telocvičniach mohli nosiť tento produkt, ale bude s ním prísne zakázané fotografovanie
  • Reťazec káv Starbucks uviedol, že “zdvorilo požiadajú” zákazníkov, aby nenatáčali jej zamestnancov, zatiaľ čo reťazec Costa poznamenal, že tí, ktorí ho budú “nevhodne” používať, budú požiadaný, aby odišli a dodal, že jeho zamestnancom je zakázané nosiť ho počas pracovnej doby.

Iné firmy sa k tejto technológií taktiež vyjadrili:

British Airways oznámila, že jej zákazníci na palube svojho lietadla môžu nosiť Google Glass kedykoľvek a tak dlho ako si budú želať. V prípade, že to bude nutné, budú požiadaní, aby ich počas letu dali do bezpečnostného režimu.

Spoločnosť Tesco uviedla, že už vyvinula koncept aplikácie pre Google Glass, ktorá by mohla byť použitá v jej obchodoch.

Hovorca firmy Google poznamenal, že Google Glass sa počas fotografovania rozsvieta a jeho batéria je schopná náhrávať video počas 45. minút.

Súvisiace: Sú nositeľné technológie len pre maniakov?

Nadštandardný hardvér

Google Glass boli prvýkrát predstavené v apríli roka 2012.

Ich predaj bol spočiatku obmedzený pre vývojárov, so sídlom v USA a počas mesiac máj ho bolo možné dostať za cenu 1500 amerických dolárov (£ 881).

Súprava je vybavená prehľadným displejom, ktorý v prednej časti pravého oka nositeľa, čo vytvára ilúziu obrazovky a môže byť použitý pre zobrazenie informácií z aplikácií.

Vstavaný fotoaparát a mikrofón môže nahrávať fotografie, videá a zvuky, zatiaľ čo prístroj taktiež môže prehrávať audio a video-záznam.

Google Glass je možné používať, ako alternatívú k smartphonom.

Vedúca divízie Glass – Ivy Ross pre BBC uviedla, že okuliare už pred jej začatím predajov v Anglicku prešli piatimi revíziami hardvéru a 12 aktualizácií softvéru a Google taktiež pred zacielením Glass na spotrebiteľov plánuje ďalšie revízie.

Mnohí očakávajú, že uvedenie na trh spotrebiteľov bude sprevádzané znížením ceny.

Ian Fogg z poradenskej spoločnosti IHS Technology povedal: “Do istej miery, spoločnosť Google používa aktuálnu cenu k tomu, aby mohla riadiť zavádzanie tohto produktu pre verejnosť, keďže ľudia by si ich mali kúpiť pre pádne dôvody – napr výroba aplikácií.”

Súvisiace: Spoločnosť Google sa snaží prevziať celý Váš digitálny život

“Náklady na komponenty, ktoré sú súčasťou aktuálneho modelu sú na úrovni približne 152 dolárov.

“Je zrejmé, že budú potreba aj iné náklady spojené s ich uvedením na trh, ale Google by mohla nakoniec určiť oveľa viac presvedčivú cenu pre širokú verejnosť.”

Zdroj: BBC

Facebook komentár