Ďalší “Vlk” z Wall Street.
Jeden muž sa v New York označoval za skúseného manažéra hedžových fondov a nedávno bol odsúdeným za krádež viac ako 800 000 amerických dolárov, ktoré získal od najmenej 17 investorov. S týmto vyjadrením prišiel generálny prokurátor mesta New Yorku – Eric Schneiderman.
33-ročný Moazzam Ifzal Malik bol odsúdeným za 28 trestných obvinení spojených s vytvorením niekoľkých falošných hedžových fondov na ktoré lákal peniaze od investorov a tieto peniaze následne využíval pre osobné účely. Podľa vyhlásenia Schneiderman medzi jeho poslednú podvodnú spoločností patrila firma s názvom “Wolf Hedge LLC.”
Malik investorom uvádzal, že na Wall Street mal cez desať rokov skúseností a dohliadal na fondy s aktívami o hodnote viac ako 5 miliárd dolárov. Lákal investorov ako z USA, tak aj iných krajín.
V skutočnosti, Malik bol v rokoch 2007 až 2009 len praktikantom v jednej finančnej poradenskej spoločnosti a bol zaregistrovaný iba ako maklér. V skutočnosti pracoval ako ochrankár, čašník a dopravný dispečer.
Súvisiace:
Podvod zlata v Ukrajinskej Centrálnej Banke
Čína zastavila podvod transakcií v hodnote 64 miliárd dolárov
Od 2011-2015 sa mu podarilo vytvoriť niekoľko falošných spoločností hedžových fondov s názvami Wall Street Creative Partners, L.P., Seven Sages Capital, L.P., American Bridge Investments L.P. a Wolf Hedge LLC.
Malik používal nepravé audity a ďalšie falošné dokumenty, aby sa čo najhodnovernejšie snažil nalákať finančné prostriedky od investorov.
Taktiež vydával falošné vyhlásenia ziskov pre investorov. Hoci vyhlasoval, že riadil milióny dolárov, jeho účty nikdy neboli väčšie ako 90 000 dolárov.
Miesto investovania peňazí svojich klientov to využíval na hotely, letenky, prenájom automobilov, reštaurácie, elektroniku a účty v baroch.
Malik by si mal vypočuť trest už 18. decembra a mohol by dostať až 20 rokov.
Dokonca vo februári, Komisia pre cenné papiere získala civilné obvinenia proti jeho osobe.
Investori v sťažnosti uvádzali, že Malik dokonca predstieral jeho vlastnú smrť. Malik údajne vytvorili fiktívnu zamestnankyňu menom “Courtney”, ktorá v e-maile investorov oboznamovala s tým, že Malik zomrel na infarkt.
Zdroj: Bloomberg, CNN
Facebook komentár