Ak Vás zaujal niektorý z článkov a chcete podporiť našu prácu, najjednoduchší spôsob ako tak urobiť je kliknúť na “páči sa mi to“, alebo náš článok “tweetowať.“ Vaša odozva nás vedie k tomu aby sme pokračovali v publikovaní a preto Ďakujeme za každú jednu návštevu, odporúčenie, zdielanie, like alebo tweet… Team portálu www.FinancnyTrh.com
Zatiaľ čo sa pozornosť na trhu bolo upriamenou na najnovší prepad akcií najväčšej banky v Európe, z dôvodov obáv okolo súvahy Deutsche Bank v hodnote 2 biliónov dolárov, je potrebné pripomenúť, že “iná” mega banka Nemecka, ktorá je jej menším konkurentom – Commerzbank, kde jej bilancia by mala byť oveľa zdravšou, plánuje v nasledujúcich rokoch eliminovať okolo 9000 pracovných miest, keďže tento druhý najväčší veriteľ Nemecka prichádza s plánom reštrukturalizácie. S týmto vyjadrením prišiel denník Handelsblatt s odvolaním sa na nemenované zdroje vo finančnom priemysle.
Toto rozsiahle prepúšťanie by odstránilo rozsiahlych 18%, z celkovej pracovnej sily tejto banky.
Rovnako ako v prípade Deutsche Bank, čelí negatívnym európskym úrokovým sadzbám od centrálnej banky. Commerzbank tak hľadá spôsoby, ako zvýšiť príjmy tým, že vykonajú presun nákladov na firemných zákazníkov a vykonajú zvýšenie poplatkov u drobných vkladateľov. Dokonca aj cez tieto opatrenia, ziskové marže zostávajú tenké. Takže na rad muselo prísť znižovanie nákladov.
Súvisiace: $ 9 biliónov: Ako centrálne banky zaplavujú svet peniazmi
Handelsblatt poznamenal, že ešte nie je jasné, či sa Commerzbank uchýli k priamemu prepúšťaniu. Reštrukturalizácia banky až do roku 2020 by podľa novín mala byť vykonaná o nákladoch až do výšky 1 miliardy eur (1,13 miliardy amerických dolárov).
Handelsblatt ďalej ohlásil, že okrem masívneho prepúšťania by banka mala obmedziť vyplácanie dividend za rok 2016, ako súčasť zmeny stratégie, ktorá má byť zverejnená generálnym riaditeľom banky, Martinom Zielke.
Všetci, čoskoro prepustení zamestnanci môžu posielať svoje “ďakovné dopisy” priamo Mariovi Draghimu: Avšak netreba ich posielať ďaleko, keďže ECB sídli vo Frankfurte nad Mohanom.
( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )
Zdroj: MarketWatch, Handelsblatt
Facebook komentár