Coca-Cola predstavila prvý alkoholický nápoj vo svojej histórii, s konzervovaným liehovým produktom v Japonsku.
Nápojový gigant bude experimentovať s konzervovaným nápojom s názvom Chu-Hi, ktorý sa skladá z destilovaného japonského nápoja šoču, šumivej vody a príchuti.
Jorge Garduno, ktorý je prezidentom obchodnej jednotky Coca-Cola v Japonsku, v príspevku na webovej stránke spoločnosti poznamenal: “Coca-Cola sa vždy zameriava výlučne na nealkoholické nápoje a je to skromný experiment pre konkrétny segment nášho trhu.”
Garduno dodal, že Japonsko je silne konkurencieschopným trhom, pričom Coca-Cola v tejto krajine každým rokom predstavuje až 100 výrobkov. Poznamenal: “Experimentovanie je skoro ako každodenný rituál, nemôžete zaostávať za rýchlym výrobným cyklom v Japonsku.”
Spoločnosti z oblasti sladených šumivých nápojov v Japonsku počas roka 2016 predstavovali približne 25% objemu predaja výrobkov, zatiaľ čo čaj v tom istom roku v Japonsku tvoril 27% z celkovej spotreby nápojov.
Spoločnosť Coca-Cola v Japonsku vlastní aj značku Georgia Coffee, ktorá uvádza, že je najväčšou firmou z oblasti kávových nápojov sveta, s najväčším príjmom, čo jej ročne prináša viac ako 1 miliardu dolárov. V krajine jej bola udelená vládna certifikácia od Potravinovej agentúry pre špecifikované zdravie (FOSHU), vzhľadom na starnúcu populáciu je jeden z jej nápojov – Coca-Cola Plus obohacený o vlákninu a od FOSHU bol schválenýv roku 2017.
Súvisiace: Budúcnosť Coca Coly a Pepsi závisí na „marketingovom triku storočia“
Khalil Younes, ktorý má na starosti marketing a nové podniky pre Coca-Cola v Japonsku, na blogu poznamenal: “V Japonsku sa niektoré nápoje nachádzajú len v konkrétnych časových obdobiach, teda výraznejšie ako v iných častiach sveta. Ľudia môžu piť zelený čaj so sushi, ale rozhodnú sa napríklad pre čaj z oolongu, keď si dajú ťažšie strávitelné čínske jedlo.“
Garduno nakoniec poznamenal: “Vzhľadom na povahu japonského trhu s nápojmi je nepravdepodobné, že by nápoje Chu-Hi by mohli začať s produkciou aj v iných krajinách,“ … “Zatiaľ čo mnohé trhy sa stávajú čoraz viac ako Japonsko, myslím si, že kultúra tu je stále veľmi jedinečná a zvláštna, takže tu zostane množstvo výrobkov, ktoré sa su určené výhradne len pre tento trh.”
( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )
Zdroj: TheGuardian
Facebook komentár