Britskí zákonodarcovia uviedli, že chcú zatlačiť na trh so špekuláciami označovaný za “Divoký Západ” a pripraviť tak Britániu na legitímne centrum pre obchodovanie s digitálnymi menami.
Výbor financií v priebehu dnešného vydal správu, ktorá vyzvala vládu, aby sa zaoberala otázkami slabej bezpečnosti voči hackerom, nestálych výkyvov cien a anonymite, ktorá môže domáhať k zločinu.
Kryptomeny sú digitálnym záznamom určeným na to, aby fungovali ako prostriedok výmeny informácií. Používajú kryptografiu na zaznamenávanie a zabezpečenie finančných transakcií. Virtuálne tokeny, ktoré spotrebitelia nakupujú, sa môžu použiť na uskutočňovanie platieb.
Súvisiace: Malta sa chce stať “ostrovom pre Blockchain”
Dokument tvrdí, že britská vláda v súčasnosti zaujíma nejednoznačný postoj k odvetviu, ktoré otvára dvere kriminálnej činnosti, keďže predstavuje aj vysoké riziko pre spotrebiteľov.
Správa ďalej uviedla: “Keďže vláda a regulačné orgány nerozhodli, či súčasná situácia “divokého západu” môže pokračovať, alebo či bude zavedená regulácia, spotrebitelia aj naďalej zostávajú bez ochrany.”
Predsedkyňa výboru a poslankyňa Nicky Morganová, dodala, že sa jedná o neudržateľnú situáciu pochádzajúcu od vlády a regulačných orgánov keďže “zastávajú byrokratický postoj a zároveň voči potenciálnym investorom vydávajú príliš slabé varovania.”
V správe sa uvádza, že lepšia regulácia by mohla znížiť volatilitu krypto aktív. Cena Bitcoin sa zvýšila z novembrových (2017) 6 642 dolárov na decembrových 17 629 dolárov a následne vo februári 2018 klesla na 7 208 dolárov.
Zákonodarcovia tiež navrhli, aby sa Británia v rámci regulačných reforiem mohla stať globálnym centrom pre krypto-obchodovanie.
K tejto správe zároveň prispela aj obchodovacia platforma pre virtuálne meny – Coinbase, ako súčasť svojich aktivít s orgánom známym ako CryptoUK. V e-mailovej správe pre televíziu CNBC, v utorok generálny riaditeľ spoločnosti Coinbase pre Britániu – Zeeshan Feroz uviedol, že Spojené kráľovstvo bude musieť rýchlo zaviesť reformy alebo bude riskovať straty.
Súvisiace: V novom prieskume až 84% spoločností zvažuje využitie Blockchainu
Ďalej poznamenal: “Veľká Británia je v závode s ďalšími finančnými centrami nachádzajúcimi po celom svete, keďže aj tí sa snažia stať sa svetovým centrom kapitálu v oblasti kryptomien, takže je dôležité, aby sa toto nariadenie implementovalo čo najrýchlejšie.“
Regulácia obklopujúca kryptomeny je po celom svete nedostatočne rozvinutou. Spojené štáty navrhli, aby digitálne aktíva podliehali federálnym zákonom tým, že sa považujú za cenné papiere.
( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )
Zdroj: BBC, MSN
Facebook komentár