Bola zverejnená ďalšia dobrá správa pre klub zámožných: Doslova sa oplatí byť bohatým.

Bohatí z ich investícií zarobili viac peňazí, ako ich chudobnejší investori. S týmito údajmi prišla spoločnosť Openfolio, poskytujúca aplikáciu, ktorá pomáha ľuďom sledovať ich výkon investičných portfólií.

Analýza užívateľov danej aplikácie zistila, že investori s rozsiahlejším portfóliom dosahujú vyššie výnosy. Horné 1% v priemere za posledných 12 mesiacov dosiahlo zisk vo výške 3,73%, zatiaľ čo dolné 1% zaznamenalo pokles ich portfólií v hodnote 3,32%.

Rozdiel znižuje kľúčový vplyv najmä v tom, ako ľudia investujú. U bohatých jednotlivcov je oveľa menej pravdepodobné, aby svoje peniaze vložili do jednej akciovej spoločnosti, ako napríklad akcií automobilky Ford alebo Bank of America. To robí ich portfólio menej závislým na niekoľkých málo firiem, ktoré by mohli ísť nahor alebo nadol.

Súvisiace: 25 Vecí, ktoré treba vedieť o investovaní vo veku 25 rokov

Vrchných 5% investorov má menej ako 40% svojich podielov v jednotlivých spoločnostiach. Volatilita ich portfólií je na úrovni takmer 15%. Spodných 5% investorov pridelilo však viac 70% svojich portfólií do jednotlivých firiem, na základe čoho čelili 33% volatilite, čo znamená, že hodnota ich portfólia dosahovala až dvojnásobné zmeny voči bohatším jednotlivcom.

Zjednodušene povedané, bohatí obmedzujú svoje riziko tým, že nedávajú všetky svoje vajcia do jedného košíka. Jedná sa o investičnú stratégiu, ktorú je prekvapivo jednoduché napodobniť.

“To čo bohatí robia, nie nič nezvyčajné a špeciálne,” povedal Maxwell Lane, ktorý je vedúcim predstaviteľom rozvoja obchodu pre Openfolio, ktorá má v USA 70 000 užívateľov s investičnými účtami a ponúkajú aj zverejnenie investičné možnosti a výkonnosť portfólia voči iným investorom.

Súvisiace: Ako investovať 100, 1 000 alebo 10 000 dolárov

Držanie jednotlivých akciových investícií sa môže vyplatiť, zvlášť keď akcie vyletia z dôvodu niektorých zásadných správ. Avšak, poradcovia z oblasti wealth manažmentu zvyčajne odporúčajú držať skôr nízke percento z celkového portfólia, z dôvodu zníženia expozícií.

Lane Nakonic poznamenal: “Ak sa pri výbere akcií mýlite, bude to mať dramatický vplyv na váš celkový majetok.”

Zdroj: Yahoo, WSJ

Facebook komentár