Spoločnosť Apple ponúkne výskumným pracovníkom v oblasti bezpečnosti modifikovanú verziu iPhonu, v rámci svojho programu zameraného na chyby, ktorý spoločnosť predstavila na konferencii kybernetického zabezpečenia – Black Hat. Je to prvýkrát, čo spoločnosť Apple ponúka týmto spôsobom špeciálne zariadenia na účely bezpečnostného výskumu.
Tieto telefóny iPhone budú súčasťou programu spoločnosti s označením iOS Security Research Device, ktorý poskytuje špeciálnu verziu smartfónu spoločnosti určeného pre výskum v oblasti bezpečnosti. Program bude otvorený vedcom, ktorí majú preukázateľné skúsenosti s dosahovaním príspevkov zameraných na bezpečnosť, s cieľom uľahčiť prácu skúseným lovcom drobných porúch na zariadeniach spoločnosti Apple.
Telefóny, ktoré sú súčasťou programu spoločnosti Apple pre výskum okolo zabezpečenia, sa od bežného iPhonu budú výrazne odlišovať. Tieto smartphony budú mať rozšírené možnosti odstraňovania chýb ako aj rozhrania, spolu s inými modifikáciami navrhnutými tak, aby bol softvér otvorenejší a prístupnejší.
Spoločnosť Apple nepovedala, koľko žiadostí bude vrámci programu akceptovať.
Súvisiace:
Apple do výskumu a vývoja investuje viac ako kedykoľvek predtým
Výsledky firiem Apple a Samsung ukázali, že väčšina ľudí nechce drahé telefóny
Program iOS Security Research Device je jedným z niekoľkých aktualizácií programu Bug-Bounty, ktorý spoločnosť Apple oznámila na konferencii. Firma taktiež zvýšila maximálny rozsah finančných prostriedkov, ktoré vyplatí výskumným pracovníkom, ak zistia nedostatky, vrátane odmeny vo výške 1 milióna dolárov pre tých, ktorí vykonávajú špecifickú zraniteľnosť v zariadení iPhone, ktorá umožní získať kontrolu nad zariadením bez akejkoľvek interakcie používateľa.
Spoločnosť Apple tiež rozširuje svoj program odmien okolo chýb, ktorý spustila pred tromi rokmi, okolo operačných systémov pre zariadenia Mac, Apple Watch a Apple TV, ako aj iOS.
( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )
Zdroj: ZDnet
Facebook komentár