Američania sa podľa britskej charitatívnej organizácie (Charities Aid Foundation) radia na druhé miesto na svete.
V správe sa konštatuje, že 63 percent Američanov počas minulého roka venovalo financie na charitatívne účely, zo 68 percent v minulom roku. Štúdia zistila, že 65 percent Američanov uviedlo, že pomohlo cudzincov a 44 percent sa dokonca ponúklo dobrovolne.
Najštedrejšou krajinou je podľa správy Mjanmarsko, ktoré vytlačilo Spojené štáty po tom, čo tieto dva národy počas minulého roka dosiahli rovnaké umiestnenie. Veľkorysosť tejto krajiny môže odrážať jej kultúru budhizmu – Theravada. V minulom roku viac ako 90 percent obyvateľov venovalo peniaze na charitu a 50% sa venovalo dobročinným aktivitám.
Súvisiace: 10 najštedrejších národov sveta
K prvým piatim krajinám sveta podľa “Giving Index” patrí Nový Zéland, Kanada a Austrália. Zoznam top 20 najštedrejších krajinách zahŕňa aj niektoré veľmi chudobné národy, vrátane Srí Lanky, Kene a Guatemale.
Celosvetovo správa zistila, že v roku 2014 dalo 1,4 miliardy ľudí peniaze na charitu a mieru ich účasti bola na úrovni 31,5 percenta, z 28,3 percenta v roku 2013.
Generálny riaditeľ CAF John Low vo vyhlásení: “Svet sa stáva štedrejším miestom,” … “Je povzbudzujúce vidieť, že aj v týchto časoch ekonomickej neistoty po celom svete, ľudia sú stále viac ochotnými darovať peniaze, alebo pomáhať druhým.”
Zdroj: LATimes
Facebook komentár