Či už ste firemný manažér s vlastnými problémami v medziľudských vzťahoch, podnikateľ, ktorý urobil zlé rozhodnutie, ktoré ovplyvnilo vašu povesť alebo vysoko postavený priemyselný líder, s ktorým zamestnávateľ ukončil spoluprácu, pravdepodobne bojujete so svojou vlastnou krízou.
( Toto je ďalší ČLÁNOK NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )
A svoju krízu budete riadiť zle, pokiaľ sa najskôr nezameriate na seba.
Je prirodzené chcieť sa zamerať na podstatu, ktorá je na dosah ruky, ako napríklad spracovanie novej správy alebo náprava zlých procesov. Ale je dôležité si trochu spytovať svedomie, aby ste prišli nato, ako ste sa tam dostali a čo je podstatné zmeniť, aby ste mohli napredovať.
Zvážte sebariadenie cez nasledovné tri kroky, ktoré vám umožnia vyhnúť sa týmto druhom kríz v budúcnosti a budete lepšie pripravený, ak sa niektorá opäť vyskytne.
Sú to vaše sr*čky
V krízovej situácií, môžete reagovať tak, že hľadáte niekoho alebo niečo, na koho by ste hodili vinu. Mali by ste si nastaviť zrkadlo. Nahováranie si príbehov, vďaka ktorým sa cítite lepšie, vás len posunie späť do problémov. Musíte mať v závere silnú ruku a pravdepodobne väčší vplyv, než by sa mohlo spočiatku zdať. Siahnite hlboko. Čím skôr si privlastnite dôsledky a vezmete zodpovednosť za váš podiel, tým lepšie pre osobne aj profesionálne, a lepšie pre vašu organizáciu. Pravdou je, že nemáte času nazvyš.
Skoncujte s tým
Ignorovanie problému ho neodstráni. Avšak obviňovanie sa (alebo skrývanie nepríjemných pocitov voči iným) Vás dopredu nedostane. Bude vás to držať na jednom mieste, ktoré, ak práve čítate tieto riadky, je pravdepodobne iný chaos. Takže otázkou je, prečo tam chcete zostať dlhšie ako je to potrebné? Kľúčové je identifikovať, čo môžete v ceste k napredovaniu urobiť lepšie. Možno je na zlej ceste aj to, že sa pokúšate kontrolovať každú situáciu. Ak vediete nejaký tým ľudí, mali by ste dôverovať práci, na akú boli najatí, ináč im stojíte v ceste. Možno máte na pracovisku zlých ľudí. Ak áno, riešte to ihneď. To neznamená, že musíte vyhodiť lojálnych zamestnancov. Ako na reorganizáciu a prerozdelenie úloh? Možno dávate od všetkého ruky preč a váš tím hľadá správny smer. Ak sa nezaujímate o dianie, mali by ste zvážiť aj vyhodiť seba samého a nájsť niekoho, kto vás nahradí a bude chcieť. Ak ste práve dali výpoveď, je najvyšší čas riešiť svoje nedostatky a pracovať na ich odstránení skôr ako začnete s ďalším podnikom. Existuje celý rad dôvodov, prečo možno budete musieť pozrieť nato, do akej miery ste zodpovedný za túto situáciu. Trik je prísť nato, prečo ste a potom nájsť spôsob ako zabrániť opätovným rovnakým chybám.
Pohnite sa ďalej
Moja babička ma naučila, že nemôžeme žiť v minulosti, tak nežijem. Ani ona nikdy nežila. Minulosť je za nami. Mŕtva. Ak žijete v minulosti, tak je to ako keby ste boli mŕtvy. Zamerajte sa na súčasnosť a budúcnosť. Akonáhle sa rozhodnete urobiť zmeny, držte sa toho. Neskĺznite späť do starých zvykov, ktoré vás dostali do tejto situácie. Tiež sa uistíte, že máte zamestnancov na vašej strane tým, že im jasne vysvetlíte, prečo sú tieto zmeny dobre pre organizáciu a tiež pre ich profesionálnu a osobnú stránku. Majte určitú hladinu trpezlivosti v prípade, že by odolávali týmto zmenám, ale držte firmu v chode a uistite sa, že napredujete. Jediný skutočný neúspech by bolo, keby ste sa nepoučili z tejto situácie a prijali opatrenie na zmenu, ktoré by nefungovalo.
Preložil: Tomáš Bugeľ
( Ak by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )
Zdroj: Huffingtonpost
Facebook komentár