“Bez veľkých bánk by bol socializmus nemožný.” – Vladimir Lenin

Socializmus nie je postavený iba na chrbtoch ľuďí, robotických armád, polície, alebo byrokracie.

Moderný štát musí tiež vlastniť  aparát veľkých bánk, ako napísal Lenin na začiatku bolševickej revolúcie, pretože sú to práve banky, ktoré vykonávajú  väčšinu účtovníckych a finančných operácií. V socializme by mali byť banky rozšírenejšie, komplexnejšie a v našom globalizovanom veku by mali mať celosvetový dosah.

A tak prirodzene, podľa dokumentu ministerstva financií zo 4. marca, obamova administratíva plánuje umožniť prístup všetkým americkým tajným agentom k obrovským databázam, ktoré obsahujú finančné dáta o amerických občanoch a o tých, ktorí obchodujú v Spojených štátoch v sektore bankovníctva.

Americké finančné inštitúcie, ako aj finančné inštitúcie v krajinách, kde američania spravujú svoje financie, už musia podávať správy o “podozrivých aktivitách” určitých transakcií ich zákazníkov (ste považovaný za podozrivého, ak vykonávate “veľké prevody peňazí”) organizácií ministerstva financií, ktorá sa zaoberá finančnými zločinmi (Financial Crimes Enforcement Network – FinCEN). Toto dáva zmysel v kontexte Lenina, ktorý bol majstrom zinscenovaných procesov bohatých kapitalistov už od začiatku sovietského experimentu. A to jednoducho iba preto, aby ich prinútil dokázať ich lakomosť a priznať milióny, o ktoré pripravovali Rusko.

Podľa ministerstva financií, americké finančné inštitúcie už teraz registrujú viac ako 15 miliónov “podozrivých aktivít“ každý rok. A to je pomimo osobných transakcií nad $10.000, ktoré musia byť povinne nahlasované.

Naviac, ako zdôrazňuje Reuters, FBI už má prístup k tejto databáze. CIA a NSA si zatiaľ musia zadávať požiadavky FinCENu na každé nahliadnutie do databázy.

Program ministerstva financií dáva špionážnym agentúram viac surových finančných dát ako kedykoľvek predtým. Popri volaní pre tieto dátovo-sharovacie orgie, ministerstvo plánuje čítať dokumenty, pretože “ak majú byť tieto správy hodnotné pri odhalovaní prania špinavých peňazí, musia byť prístupné pre inštitúty presadzujúce právo, ale aj proti-teroritickým agentúram, finančným úradom, a spravodajským komunitám.“ Takže vaše finančné transakcie budú monitorované – začínajúc od miestnej polície možno až po globálnu spravodajskú komunitu.

Americký “Patriot Act” a tzv. “Bank Secretary Act” ubezpečujú, že tieto programy sú úplne legálne.

Tento krok “vyvoláva obavy, či by ľudia nemohli nájsť v databáze informácie o potencionálne podozrivých teroristoch bez toho, aby našli falošné obvinenia na samých seba,“ povedal Sharon Bratford Franklin, senior poradca pre program právneho štátu v neziskovke ‘The Constitution Project’.

Takže viac ako 25.000 ‘finančných’ firiem – banky, obchodníci s cennými papiermi, kasína, predajcovia drahých kovov, a agentúry sústreďujúce sa na bankové prevody – pravidelne zakladajú “správy o podozrivej činnosti”. Veľa z týchto firiem zveličuje. Tí, ktorí ich riadia, majú dostatočne vymyté mozgy, úzkosť a strach, čím sa pomaly stávajú aj ich platovo zotročený zamestanci. Takže Váš bankový poradca môže o Vás “poslušne” informovať za účelom národnej bezpečnosti.

Toto je fasco-komunizmus, súdruh. Štát všeobecne a jasne nevlastný všetko. Ale všetko kontroluje. A sleduje.

Podľa Lenina “Kapitalizmus vytvoril účtovný aparát v podobe bánk, syndikátov, poštových služieb, spotrebiteľských spoločností a odbory kancelárskych zamestnancov.“ Lenin sa uistil, aby dobre objasnil význam veľkých bánk v socializme:

“Veľké banky sú štátny aparát, ktorým musíme dosiahnuť socializmus, a ktorý berieme ako hotový produkt priamo z kapitalizmu; našou úlohou je len zrezať to, čo kapitalisticky mrzačí tento vynikajúci aparát, aby sme ho mohli spraviť ešte väčším, demokratickejším, esťe viac komplexnejším… Štátna banka, najväčšia z veľkých, s pobočkami v každom okrese, v každej továrni, bude predstavovať až deväť desatín socialistického aparátu. To bude reprezentova’t celoštátne vedenie účtovníctva, vedenie celoštátnej evidencie o výrobe a distribúcii tovarov. Toto bude, tak povediac, niečo zabudované v povahe a kostre socialistickej spoločnosti.“

USA nemieri k rovnakému druhu komunizmu ako bol v Sovietskom zväze (Spojené Štáty budú mať nepriamu kontrolu nad podnikaním, podobne ako vo fašizme), ale Sovietsky zväz je skvelý príklad toho, ako taká spoločnosť funguje. Tým povedané, mali by sme sa radšej pozrieť na charakteristiky čínskeho komerčného komunizmu za posledných dvadsať rokov. V rámci tohto systému popredné banky zdanlivo súťažia, ale v skutočnosti spolupracujú, ako keby boli príkladom Leninovej jedinečnej štátnej banky. To všetko za účelom kontroly pracovníkov. Čo majú, okrem ich povrchovej hospodárskej súťaže, všetky tieto banky spoločné? No, všetky si vedú o Vás siahle záznamy. (To je dôvod, prečo Vás my z TDV žiadame, aby ste si čo najviac svojho finančného biznisu držali mimo USA.)

 

Preložil: Marián Rehák

Zdroj: Silver Vigilante

Facebook komentár