LinkedIn prednedávnom zverejnil sériu rozprávaní zameriavajúcich sa na podnety dodávajúce inšpiráciu.

V sérii pomenovanej „Čo ma inšpiruje“ („What Inspires Me“) vplyvní ľudia podľa stránky LinkedIn rozprávajú o vlastných zdrojoch inšpirácie – od tvrdých odmietnutí, ktorým museli čeliť na začiatku svojej kariéry, až po tvrdo pracujúcich ľudí, ktorých denno-denne vídavajú v kancelárii.

( Toto je ďalší ČLÁNOK NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )

Ľudia, ktorí jej neverili

Naomi Simson, zakladateľka RedBalloon, nikdy nezabudne na svoju prezývku, ktorú dostala od spolužiakov na vysokej škole: „Num“, lebo sa rýmuje s „dumb“ (hlúpy, pozn. prekl.).

„Vedela som, že nie som práve tá najmúdrejšia študentka v ročníku, a že na univerzite sa určite nájdu i múdrejší. Dokonca mi môj vlastný otec na konci štúdia povedal: Pre prípad, že by si si so svojím univerzitným vzdelaním nevedela nájsť prácu, absolvuj aspoň kurz písania na počítači, prinajhoršom to budeš mať v zálohe.“

„Nakoniec som si sama sebe v určitom okamihu povedala: Len počkajte, ja vám ukážem a budem úspešná. Vždy som vedela, že ma ľudia neberú vážne. No potreba dokázať samej sebe, že na to mám hnala moje neunavujúce úsilie vytvoriť čo najlepšie pracovné prostredie pre rast a úspech, aby to čo robíme nás preslávilo po celom svete. Chcela som ukázať ľuďom, ktorí mi hovorili, že to nedokážem presný opak – ja na to mám.“

Ľudia meniaci pravidlá hry

Richard Branson sa necháva inšpirovať niečím, čo raz povedal Steve Jobs: „Jednotlivci, ktorí sú dosť blázniví na to, aby si mysleli, že môžu zmeniť svet sú presne tými, ktorí to aj robia.“

„Medzi mojou súkromnou a profesionálnou inšpiráciou nie je žiadny rozdiel: Obe spočívajú v ľuďoch, ktorých nezastaví nič, aby zmenili životy iných k lepšiemu“, píše Branson. „Som štastný, že som mohol zopár takýchto ľudí, schopných ´meniť pravidlá hry´ spoznať. Moja snaha pomôcť im (a udržať s nimi krok!) je to, čo ma ženie dopredu.“

Tvrdé odmietnutie

V zime 1976 sa Herb Greenberg, súčasný redaktor CNBC, uchádzal o prácu pre Detroit Free Press. Nakoniec bol odmietnutý, lebo regionálny redaktor veril, že môže nájsť ešte niekoho lepšieho.

„Tieto slová inšpirovali jeden z tých okamihov typu – No počkajte, ja vám ukážem! Byť odmietnutý slovami – ´ešte môžeme násť niekoho lepšieho´ je zdrvujúce. No na druhej strane vo mne tieto slová nikdy neprestali rezonovať a neustále ma inšpirujú.”

„Túto spomienku si uchovávam v pamäti a spomeniem si na ňu vždy, keď niekto spochybňuje alebo kritizuje moju prácu. Taktiež vždy, keď cítim, že má čakajú náročné chvíle.”

Snívanie v Disneyho šľapajách

Jon Steinberg, prezident a CEO BuzzFeed-u, pracoval počas strednej školy vo Walt Disney Imagineering a odvtedy už nedokáže prestať snívať o ´plnení nemožného´.

„Ked čelím výzve alebo projektu, ktorý sa zdá byť na začiatku priveľkým sústom, otočím sa na svojej kancelárskej stoličke a pozriem sa na obrázok Walta (Disneyho, pozn. prekl.) alebo na moju starú menovku. To mi opäť pripomenie, že nič nie je nemožné, a že pred desaťročiami ľudia s omnoho zaostalejšou technológiou dokázali postaviť veci, ktoré sa dnes zdajú byť nepredstaviteľnými. Jedného dňa, krok za krokom, sa dá zrealizovať všetko.”

Stará menovka u Walta Disneyho Jona Stenberga stále neprestáva inšpirovať.

Čítanie 200 kníh zo rok

„Čítanie je mojím obľúbeným koníčkom už od nepamäti a v dospelosti sa knihy stali jednými zo zdrojov mojich najväčších inšpirácií“, hovorí Claire Diaz-Ortiz, šéfka sociálnych inovácií Twitteru. „Ročne prečítam viac než 200 kníh, z ktorých väčšina je non-fiction. Business, inšpirácia a leaderstvo sú na vrchole zoznamu tém, ktorým som sa venovala najviac. A dôvodom, prečo som investovala toľko energie práve do čítania o týchto veciach je, že knihy tohto žánru dokážu vždy a znova zmeniť spôsob môjho myslenia.“

Podniknúť niečo nebezpečné

I keď mal v 90-tych rokoch pred sebou sľubnú kariéru v oblasti riadenia a organizácie akademickej zdravotnej starostilovsti, Steven J. Thompson sa rozhodol prijať nečakanú príležitosť v novovychádzajúcom sektore biotechnológii v Singapúre, o ktorom nevedel vôbec nič. Vyplatilo sa a dnes pôsobí ako senior vice-prezident Johns Hopkins Medicine a riadi John Hopkins Medicine International.

„Čo môj nový šéf dávajúci mi túto úlohu vtedy vedel, ja však ešte nie je, že ľudia s vodcovským potenciálom si ho často neuvedomujú a objavia ho, až keď zrazu čelia ťažkej výzve. Takej, ktorá ich vystaví do krkolomných situácií a kedy sa možnosť zlyhania stáva reálnou opciou.”

Zvedavosť svojich kolegov

„Zvedavosť sa neobjaví na počkanie“, hovorí editor Bloomerg-u Tom Keene. „Musíte ju vždy nanovo objaviť medzi Vaším prvým a piatym rozhovorom. Divili by ste sa nad tou nízkou „vyhovel/nevyhovel” mierou zvedavosti v praxi.

Donald Trump

VC (Venture Capitalist, pozn. prekl.) Richard A. Moran hovorí, že konštantný a spoľahlivý zdroj inšpirácie pre neho predstavuje Donald Trump.

„Na jednej strane robí trúfalé rozhodnutia a podstupuje značné riziko, vyjadruje sa jasne a využíva médiá spôsobom, akým by si to iní len želali. To je zatiaľ všetko pekné. Jeho úspech by mohol byť zdrojom inšpirácie a mal by tak byť určite i braný. Ale toto všetko má i druhú stránku. Ako CEO a leader, Donald Trump ma inšpiroval správať sa presne naopak ako to robil on sám.”

Omylní ľudia

Shane Snow, spolu-zakladateľ Contently, sa nikdy neinšpiroval Supermanom. Prečo? On neprehráva a to nie je inšpirujúce.

„Osobnostne sa nechávam inšpirovať ľuďmi, ktorí dokázali prekonať nešťastie a nepriaznivé okolnosti, aby si splnili svoje sny. Na profesionálnej úrovni ma inšpirujú ľudia a firmy, ktoré robia neuveriteľné veci napriek do očí bijúcim nedostatkom alebo nepriazniam okolitého prostredia.“

„Mám rád omylných ľudí a smoliarov. Aby prekonali vlastné prekážky nestačí im len tvrdo pracovať – musia pracovať tvrdo, šikovne a rozumne. A to vedie k úžasným veciam.”

Preložil: Michal Marenčák

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: HuffingtonPost

Facebook komentár