Ľudia milujú rutinu. Pokiaľ ide o dosahovanie merateľných cieľov, znamená to, že máme tendenciu robiť to, čo sme robili vždy, tak, ako sme to robili a vždy v rovnakom poradí. To isté platí pre zvyky, ktoré máme pri práci v tímoch. Pravdepodobne so svojím tímom robíte dostatočne dlho na to, aby ste vedeli, čo od jednotlivých členov môžete čakať. V spôsobe vzájomnej komunikácie ste si postupne vytvorili zvyklostné vzory. A pravdepodobne sú tieto dojmy vzájomné. Možno je čas zbaviť sa týchto dojmov.
( Toto je ďalší ČLÁNOK NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )
Ak chcete byť lepším manažérom, je dôležité zariskovať a zaviesť nutné zlepšenia. Často to znamená identifikovať čo funguje a čo potrebuje vylepšenia. Niekedy sa na objavenie týchto špecifík stačí jednoducho opýtať tri otázky:
- Aké zvyky vás dostali tam, kde ste dnes?
- Aké zvyky by vám mohli brániť v dosiahnutí vašich želaných úspechov?
- Je načase požiadať o spätnú väzbu?
Pozrieť sa bližšie na vaše zvyky vám poskytne výborný náhľad na to, čo doteraz fungovalo. Môj priateľ a mentor Marshall Goldsmith napísal knihu, ktorej názov hovorí za všetko: “What Got You Here Won’t Get You There”. Ktoré vaše terajšie zvyky by vás mohli držať od dosiahnutia ďalšej úrovne úspechov?
Tu je niekoľko vecí, s ktorými treba začať: Začínate schôdzky načas? Počúvate pripomienky úplne, bez prerušenia? Pýtate sa otázky na objasnenie? Pozeráte sa priamo na osobu, s ktorou sa rozprávate alebo upierate zrak na svoje digitálne zariadenie? Vyjadrujete uznanie za dobre vykonanú prácu alebo nové nápady? Ktoré zvyky vám dobre slúžia? Ktoré zvyky sa musia zmeniť, aby vám pomohli pohnúť sa ďalej?
Ďalej sa sami seba opýtajte, či to, čo robíte vedie k dosiahnutiu vašich cieľov. Poznám podnikateľa, ktorý si nedávno uvedomil, že prvú hodinu svojho dňa venoval e-mailom a kontaktom na všetkých svojich profiloch na sociálnych sieťach. V rámci 5-dňového pokusu sa v priebehu tejto rannej hodiny sústredil iba na získavanie nových predajcov pre podporu jeho obchodu. Táto jednoduchá zmena mu umožnila posunúť dátum začatia jeho činnosti o celé tri týždne skôr.
Jedným zo spôsobov, ako zistiť čo ohľadom vašich zvykov funguje a čo nie, je opýtať sa na spätnú väzbu vášho okolia. Zaujímať sa o spätnú väzbu neznamená, že niečo nie je v poriadku. Skôr to poukazuje na to, že ste otvorený novým nápadom a prístupom.
Požiadať o spätnú väzbu môže taktiež urýchliť vašu cestu za úspechom. Môže maximalizovať vaše sústredenie, energiu a čas, takže budete môcť robiť viac správnych vecí. Znovu a znovu som videl podnikateľov, ktorým sa darilo celkom dobre, ešte viac zvýšiť ich produktivitu a vyťažiť viac z ich dňa len vďaka tomu, že boli vnímaví k výsledkom spätnej väzby.
Ak chcete vedieť, či vaše návyky fungujú alebo nie, jasne si definujte, aké chcete výsledky. Keď plne pochopíte, čo chcete dosiahnuť, môžete premýšľať o tom, ako vás vaše činy za posledných niekoľko hodín, dní alebo týždňov dostanú bližšie k cieľu.
Preložila: Lenka Lešová
( Ak by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )
Zdroj: TheWeek
Facebook komentár