Neverili sme to, že Fed ťahá Obamu za nos a nemá “žiadnu stratégiu.”
Analytici Deutsche Bank prehlásili, že k tomu, aby bolo možné udržať súčasný celosvetový finančný systém, vytváranie bublín pravdepodobne musí pokračovať.” Nás však prekvapil fakt, keď FED vytvoril výbor pod vedením bývalého šéfa Centrálnej Banky Izraela – najlepšie známeho pre použitie novo vytvorených fiat peňazí na nákup akcií spoločnosti Apple, ako súčasť “obozretnej menovej politiky” – podpredsedu Stanley-ho Fischer-a, ktorý by mal sledovať finančnú stabilitu. To by podľa agentúry Bloomberg malo “posilňovať úsilia Fedu, aby sa zabránilo vzniku bublín v cenách aktív.”
Súvisiace: Deutsche Bank: Bublina musí pokračovať, aby udržala “súčasný finančný systém”
Toto rozhodnutie je v rozpore s tým, čo už dávno vieme: “Fed pravdepodobne nebude podporovať vznik bublín, ale je v skutočnosti sa im bude snažiť “vyhýbať”. Nie, naozaj.
Od agentúry Bloomberg ohľadom Výboru Fedu pre prevenciu bublín:
Fischer z Výboru pre finančnú stabilitu sa spojí s guvernérmi Daniel-om Tarullo-m a Lael-om Brainard-om.
Predstavitelia FEDu sa chcú ubezpečiť, že šesť rokov trvajúce nulové úrokové sadzby nemusia viesť k opakovaniu nadmerného riskovania, ktoré prebudilo boom v sektore bývania a následnej finančnej krízy.
Zástupca hlavného analytika v spoločnosti UBS Securities LLC – Drew Matus poznamenal: “V skutočnosti je otázne, či toto predstavenie univerzitného tímu bude môcť vedieť označiť bubliny, lepšie ako ktokoľvek iný,” … “Bude to dôležitá otázka.”
Problémy volatility naprieč akciám, dlhopisom a mien po celom svete v tomto roku klesli na rekordné alebo viacročné minimá, čo poukazuje na potenciálne znamenia toho, že investori sú spokojní.
Fischerov výbor sa pripojí k úradu FEDu – Office of Financial Stability Policy and Research, ktorý vedie Nellie Liang, vedúci ekonóm, ktorý by mal hľadať známky nadhodnotenia na trhu.
Vytvorenie nového výboru bolo už predtým oznámené denníkom Wall Street Journal.
Jedným z cieľov komisie je pomôcť zabezpečiť, aby pracovníci pracujúci na otázkach finančnej stability, ľahko vedeli vykomunikovať svoje zistenia na najvyššej úrovni Fedu.
Súvisiace: Ako Fed “záhadne” vymazal 7 biliónov dolárov v dlhu USA
No, to vysvetľuje: Keď Bernanke v marci roka 2007, deň potom, čo sa spoločnosť New Century zrútil poznamenal, že situácia na trhu “subprime” hypoték bola obsiahnutá. Keby to po jeho vyjadrení bola pravda dalo by sa predísť, najväčšiemu finančnému krachu v histórii a FED by bol nad vecou.
Bude aj teraz.
To sa ukáže…
Zdroj: Bloomberg, Forexlysis
Facebook komentár