Leda Braga

Najmocnejšia žena hedžových fondov si vytvorila vlastnú spoločnosť a zažíva naozaj skvelý začiatok.

Leda Braga začala pracovať vo svojej vlastnej firme Systematic Investments a to všetko po rokoch práce v poprednej európskej spoločnosti hedžových fondov BlueCrest Capital Management, kde spravovala hlavný fond s názvom BlueTrend Funds, o veľkosti 7,6 miliardy amerických dolárov, ktorý po odpočítaní poplatkov za minulý mesiac zarobil 9,52 percenta.

Systematica teda celkovo dohliada na 7,7 miliárd dolárov, v rámci stratégie, ktorá využíva počítačové modely ktoré rozhodujú, kedy kúpiť alebo predať akcie, dlhopisy, meny a komodity.

Súvisiace: Hedžové fondy prišli kvôli švajčiarskemu franku o miliardy

Jej najlepšie stávky boli v “nemenovaných” dlhopisoch, ale taktiež ťažila z akcií a energetických cenných papierov. Fond BlueTrend dosiahol mierne straty z forexových obchodov, avšak bolo to v období, kedy Centrálna Banka prišla s prekvapivou zmenou politiky, čo voči euru a americkému doláru poslalo jej menu do razantných ziskov a spálilo mnoho investorov – ale to nie je nič z čoho by sa Braga nemohla spamätať.

BlueTrend používa “riadené futures” stratégie, čo znamená, že obchoduje s futures kontraktmi na akcie, dlhopisy, meny a komodity a vyhľadá určité trendy v pohyboch. Túto stratégiu si razili najvýkonnejšie hedžové fondy minulého roka.

Hovorca pani Braga to však odmietol komentovať.

So sídlom v Ženeve 48-ročná Bragaová spravuje zhruba 8,2 miliardy dolárov, čím sa bola najväčšou správkyňou hedžových fondov na svete.

Táto 48-ročná Brazílčanka vyštudovala titul Ph.D. na škole Imperial College v Londýne, kde aj taktiež prednášala. Bragaová potom pracovala v banke JPMorgan Chase, ako kvantitatívna analytička na deriváty. V JPMorgan, s Bragaovou pracoval aj Michael Platt, ktorý v roku 2000 spoluzaložil spoločnosť BlueCrest. Takže po práci v JPMorgan sa Bragaová v roku 2001 pripojila k spoločnosti BlueCrest.

Súvisiace: Nový kráľ v oblasti súkromného kapitálu – Steve Schwarzman

V roku 2004 začala viesť fond a ďalšiu divíziu BlueTrend a pomocou jej stratégií sa z nej stala najziskovejšia divízia, keďže zároveň viedla najväčší hedžový fond.

Táto jej stratégia jej pomohla v priemere po odpočítaní poplatkov získať 11,2 percenta každým rokom, od roku 2004 až po 2014 a len za rok 2013 sa jej podarilo získať 11,5 percenta. Absolute Return Managed Futures Index, ktorý sleduje podobné hedžové fondy, oproti rovnakému obdobiu podobných 10 rokov  sa mu podarilo ročne získať 4,91 percenta. BlueTrend v roku 2014 získal 12,68 percenta.

Zdroj: InsiderMonkey

Facebook komentár