Facebook je známy pre svoje štýlové pôžitky, pôsobivé platy a veľkú firemnú kultúru.

Takže nie je žiadnym prekvapením, že počas roka 2015 vedie zoznam 50 najlepších spoločností pre ktoré sa v Amerike oplatí pracovať, na základe exkluzívnych údajov odPayscale.

Počas roku 2015 táto sociálna sieť vytlačila firmu Google (na číslo 2) a biofarmaceutickú spoločnosť Celgene (6. priečka), ktorá si držala číslo 1, počas roka 2013 a 2014.

Vzhľadom k tomu, že Mark Zuckerberg v roku 2004 spustil jeho web, ako 19-ročný druhák na Harvarde, Facebook sa časom stal najväčšou sociálnou sieťou na svete, keďže určoval, ako sa stýkame, komunikujeme a informujeme sa navzájom.

Súvisiace: Google dával tieto otázky na prijímacích pohovoroch, avšak sú také náročné, že už boli zakázané

Má viac ako miliardu aktívnych užívateľov, s 10 082 zamestnancami a špičkový pracovný priestor v Menlo Park, v štáte Kalifornia. Taktiež má niekoľkých ďalších kancelárií so sídlom v USA a vo svete.

Facebook je už dlho známy pre svoje inovácie a kreativitu a jeho kancelárie v ústredí nie sú výnimkou.

Samostatnosť zamestnancov je kľúčová. Na kariérnej stránke Facebooku sa píše: “Nemáme pravidlá,” a zamestnanci sú povzbudzovaní, aby boli zodpovedný za svoje priestory. V skutočnosti veľké množstvo umeleckých diel na stenách kancelárie vytvárajú práve zamestnanci spoločnosti.

Rovnakým spôsobom, Facebook spája ľudí z celého sveta a jeho poslaním je “dať ľuďom možnosti zdieľania a urobiť svet otvorenejší a prepojený.” Tým jednoznačne tvrdo pracujú aj na prepojení svojich zamestnancov.

Každý piatok, Zuckerberg usporadúva stretnutie jeho tímu s názvom Q&A, kde sa spoločne riešia otázky a problémy.

Zuckerberg na túto tradíciu povedal: “Je to dôležitá súčasť kultúry spoločnosti Facebook,” … “Ľudia sa pýtajú premyslené otázky ohľadom toho, prečo naša spoločnosť realizuje určité smery, uvádzajú dôležité smery vo svete a určuje ako môžeme pokračovať v zlepšovaní našich služieb pre všetkých. Všetky tieto otázky riešime na našich stretnutiach Q&A a vďaka nim sa Nám podarilo vybudovať lepšie služby. “

Podľa Payscale: “Vďaka týmto druhom rituálov, až 81% zamestnancov Facebooku zisťuje, že ich pracovné miesta sú naozaj zmysluplnými.”

Ďalšou charakteristickou črtou tohto podniku sú jeho bezkonkurenčné výhody. Facebook stanovil laťku vysoko, keďže ponúkajú gurmánske jedálne, otvorenú horolezeckú stenu, veľké množstvo lekárov a chiropraktikov, taktiež majú k dispozícií služby pre pranie a chemické čistenie oblečenia, bicykle vďaka ktorý je možné presúvanie po areáli a 4-mesačnú platenú rodičovskú dovolenku (plus 4 000 dolárov pre narodené dieťa).

Súvisiace: Zamestnanci Google prezrádzajú, čo sa im najviac na práci v Google nepáči

Ich cieľom je odstrániť stres z každodenného života zamestnancov, takže títo zamestnanci môžu prosperovať, zatiaľ čo realizujú svoje pracovné úlohy. Vedúce osobnosti Facebooku jednoznačne robia svoju kvalitnú prácu – Payscale zistil, že 93% zamestnancov tejto firmy je vysoko spokojných so svojou prácou.

Spoločnosť Facebook taktiež priťahuje a udržiava talenty s jeho konkurenčnými platmi. Podľa Payscale, stredný priemerný plat skúsených pracovníkov je 135 000 dolárov a dokonca stážisti tu môžu zarobiť neuveriteľných 6000 až 7000 dolárov mesačne.

Táto sociálna sieť vie, ako sa postarať o svojich zamestnancov a jej dôraz je na vytvorenie vysoko kvalitného pracovného prostredia a tým sa s nej stala najlepšie spoločnosť pre rok 2015 pre ktorú sa v Amerike oplatí pracovať.

Zdroj: SFGate

Facebook komentár