Podľa nového prieskumu americkej kryptomenovej burzy Gemini, takmer polovica všetkých vlastníkov kryptomien v Spojených štátoch, Latinskej Amerike a Ázii a Tichomorí vykonali svoj prvý nákup v rámci digitálnych aktív, len počas roku 2021.
Prieskum medzi takmer 30 000 ľuďmi v 20 krajinách, ktorý sa uskutočnil medzi novembrom 2021 a februárom 2022, ukazuje, že rok 2021 bol pre kryptomeny naozaj veľmi populárny, pričom správa ďalej uvádza, že najmä inflácia poháňala prijatie v krajinách, ktoré zažili devalváciu meny.
Prieskum spoločnosti Gemini zistil, že Brazília a Indonézia vedú svet v prijatí kryptomien, pričom 41 % ľudí opýtaných v týchto krajinách uviedlo vlastníctvo kryptomien, v porovnaní s 20 % v Spojených štátoch a 18 % v Spojenom kráľovstve.
Gemini zistila, že 79 % podiel ľudí, ktorí oznámili, že v roku 2021 vlastnia kryptomeny, sa rozhodli kúpiť digitálne aktíva pre svoj dlhodobý investičný potenciál.
Ľudia, ktorí v súčasnosti nevlastnia kryptomeny a žijú v krajinách, ktoré čelili devalvácií meny voči americkému doláru, mali viac ako 5-násobne väčšiu pravdepodobnosť, že uviedli, že plánujú nákup kryptomien ako zabezpečenie proti inflácii.
Len 16 % respondentov v Spojených štátoch a 15 % v Európe súhlasilo s tým, že kryptomeny sú ich zaistením proti inflácii, v porovnaní napríklad so 64 % v Indonézii a Indii.
Indická rupia za posledných päť rokov voči americkému doláru prepadla o 17,5 %, zatiaľ čo indonézska rupia sa v rokoch 2011 až 2020 voči doláru znehodnotila cez 50 %.
Len 17 % Európanov uviedlo, že v roku 2021 vlastnili digitálne aktíva, a len 7 % tých, ktorí v súčasnosti nevlastnia krypto, uviedli, že v určitom okamihu zamýšľajú digitálne aktíva nakúpiť.
Uvidí sa, či tempo prijatia dokáže udržať tempo, dané v priebehu uplynulého roka.
Zatiaľ čo najpopulárnejšia kryptomena – bitcoin v novembri dosiahla historické maximum na úrovni viac ako 68 000 dolárov, čo pomohlo posunúť hodnotu trhu s kryptomenami na 3 bilióny dolárov, podľa CoinGecko sa zatiaľ po väčšinu roka 2022 obchoduje v úzkom rozmedzí od 34 000 do 44 000 dolárov.
( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )
Zdroj: Reuters
Facebook komentár