Na základe sľubov okolo väčšej transparentnosti Facebook prišiel s farebnejším logom, ktoré by malo ísť ruka v ruke s tým, ako prebiehajú zmeny v spoločnosti a jej dcérskych spoločnostiach.
V pondelok spoločnosť oznámila nové logo spoločnosti Facebook pre odlíšenie od materskej spoločnosti v rámci jej aplikácií, vrátane rovnomennej platformy sociálnych médií.
Logo, ktoré obsahuje slovo Facebook v štýle veľkých písmen a v novom štýle písma, sa strieda medzi modrou, zelenou a odtieňmi fialovej, červenej a oranžovej farby – všetky farby, ktoré predstavujú jeho ďalšie značky. (Modrá pre Facebook, zelená pre WhatsApp a fialová, červená a oranžová pre Instagram.)
Tento krok zdôrazňuje jej snahu prinášať spotrebiteľom transparentnejšie (jasnejšie) informácie o aplikáciách, ktoré vlastní. Nedávny prieskum nezávislej organizácie Pew zistil, že iba 29% Američanov správne odpovedalo, že Instagram a WhatsApp sú vlastnené skupinou Facebook.
Facebook v pondelok na blogu uviedol: „Ľudia by mali vedieť, ktoré spoločnosti produkujú výrobky, ktoré používajú.”
Spoločnosť v nasledujúcich týždňoch plánuje používať nové logo na výrobky a marketingové materiály.
V júni spoločnosť do všetkých svojich aplikácií začala pridávať popis „z Facebooku“. Čoskoro bude toto označenie obsahovať aj nové logo.
Súvisiace:
Facebook, Instagram a YouTube chcú zničiť metriky popularity, ktoré vynašli
Mark Zuckerberg trvá na tom, aby sa Instagram neoddeľovali od Facebooku
Začiatkom tohto roka spoločnosť stanovila plány na integráciu svojich platforiem pre odosielanie správ -WhatsApp, Instagram a Messenger a na zvýšenie ochrany súkromia. To zahŕňa šifrovanie komunikácií a umožnenie používateľom posielať správy svojim kontaktom, pomocou ktorejkoľvek zo svojich služieb a SMS. Tento krok by mohol v nadchádzajúcich rokoch účinne upevniť dominantné postavenie Facebooku na trhu so správami.
Úsilie prichádza v čase, keď Facebook a ďalšie technické spoločnosti čelia zvýšenej protimonopolnej kontrole.
V októbri generálny prokurátor v New Yorku oznámil, že 47 štátnych prokurátorov vyšetruje Facebook kvôli dôkazom proti-konkurenčných praktík. Všetky zúčastnené štáty „sa obávajú, že Facebook by mohol ohroziť údaje spotrebiteľa, znížiť kvalitu výberu spotrebiteľov a zvýšiť cenu za reklamu.“
( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )
Zdroj: Adage
Facebook komentár