Technologia_umelej_inteligencie_rozhodne_kto_v_bare_bude_na_rade

Súboj nad tým kto je pri objednávaní na bare na rade predstavuje hrdú víkendovú tradíciu siahajúcu niekoľko generácií dozadu, avšak spôsobuje starosti aj zamestnancov baru, ktorí sa snažia zistiť, kto čakal najdlhšie.

V súčasnosti však britskí vývojári, ktorí stoja za novým „AI Barom“, sľubujú, že pomocou technológie rozpoznania tváre budú vedieť kto by mal byť na rade.

Nový systém použije webovú kameru na nahrávanie príchodov do baru a prostredníctvom brilantného displeja za pultom, barmanom sprostredkuje poradie virtuálnej línie.

To znamená, že zákazníci teoreticky nemusia nikdy hľadieť alebo vyskakovať na barmana, aby mu mohol oznámiť svoju objednávku. Znamená to tiež, že personál baru nebude musieť čeliť nespokojným zákazníkov.

AI bar pomôže barmanom vyriešiť, kto bude najbližšie na rade.

AI bar pomôže barmanom vyriešiť, kto bude najbližšie na rade.

Táto technológia bola v júni testovaná v jednom bare nachádzajúcom sa v centre Londýna a od septembra sa bude skúšať vo viacerých prevádzkach.

Upozorní zákazníkov na svoje miesto v rade a tiež naskenuje ich tváre, aby zároveň zanalyzoval ich vek, čo povedie k skráteniu času potrebnom na vyžiadanie si identifikácie.

Spoločnosť DataSparQ, ktorá stojí za týmto systémom, tvrdí, že uskutočnila výskum, ktorý odhalil, že Briti čakaním v baroch trávia zhruba dva mesiace svojho života.

John Wyllie, generálny riaditeľ spoločnosti DataSparQ vo vyhlásení uviedol: „Služba Queuing sa posnaží vyriešiť jednu oblasť života v Británií, ktorej sme všetci museli čeliť – jednoducho sme chceli urobiť niečo, aby sa skúsenosti zákazníkov zlepšili.“

Dodal: „Jedná sa o neistotu čakania, spolu s tým kto by vrámci čakania mal byť obslúženým, čo samozrejme nepriaznivo ovplyvňuje spotrebiteľské správanie v baroch a krčmách.”

Súvisiace:
Chcete pracovať pre L’Oreal? Pripravte sa na rozhovor s robotom AI
Prečo umelá inteligencia stále nefunguje pri online videách s násilím

Spoločnosť s cieľom zavádzať softvér, vedie rozhovory s rôznymi barmi a krčmami po celej Británií. Tento softvér bude stáť prenajímateľov podnikov 199 libier (240 dolárov) mesačne.

Spoločnosť tiež dúfa, že táto technológia môže slúžiť širšiemu účelu a môže dopomôcť k spomaleniu úpadku krčiem v celej Británii. Podľa nedávnej analýzy sa každý týždeň v krajine uzavrie až štrnásť krčiem.

Spoločnosť DataSparQ uviedla, že jej technológia poskytne prenajímateľom údaje o tom, kedy krčma dostáva viac objednávok, čo im umožní zodpovedajúcim spôsobom upraviť náklady na zamestnancov ako aj ďalšie náklady.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDNet

Facebook komentár