Kombinované bohatstvo svetových milionárov už šiestym rokom za sebou vzrástlo rovnomerne a po prvýkrát (v roku 2017) dosiahlo úroveň 70 biliónov dolárov, z dôvodu zlepšujúcej sa situácie celosvetovej ekonomike a silnej výkonnosti na akciových trhoch.
Celosvetová poradenská spoločnosť Capgemini vo svojej výročnej správe o svetovom bohatstve na rok 2018 poznamenala, že svetoví milionári zaznamenali rast svojho bohatstva o 10,6 percenta na rekordných 70,2 bilióna dolárov.
Počet osôb s vysokým čistým majetkom (HNWI), ktoré spoločnosť Capgemini definuje ako investujúce aktíva o objeme 1 milióna dolárov alebo viac (okrem primárneho bydliska, zberateľských predmetov, spotrebného materiálu a dlhodobej spotreby), v roku 2017 vzrástol takmer o 10 percent alebo 1,6 milióna na 18,1 milióna.
Anirban Bose, riaditeľ globálnej strategickej jednotky pre finančné služby spoločnosti Capgemini vo vyhlásení uviedol: “Bohatí jednotlivci po celom svete, už druhým rokom za sebou získali návratnosť investícií nad hodnotou 20 percent.” Analýza správy potvrdzuje, že “globálne bohatstvo HNWI by do roku 2025 malo prekročiť úroveň 100 biliónov dolárov.“
Spojené štáty, Japonsko, Nemecko a Čína sú štyrmi najväčšími trhmi milionárov, čo predstavuje 61 percent jednotlivcov sveta s vysoko čistou hodnotou majetku.
Súvisiace:
Mestá sveta s najväčším počtom multimilionárov
Kde sa milionári presúvajú: Austrália vedie rebríček
Spojené štáty vedú s 5,3 miliónmi jednotlivcami HNWI, čo predstavuje 10% nárast od roku 2016.
Ázijsko-tichomorský región má celkovo najviac milionárov, keďže Japonsko zaznamenalo nárast o 9% (3,2 milióna), Čína 11% (1,3 milióna) a India 20% (263 000).
Správa skúma trendy medzi bohatým cez prieskum trhu, analýzou údajov a predstavuje prieskumom viac ako 2 600 bohatých jednotlivcov (HNWI) v 19 krajinách sveta.
Ďalšie zaujímavé výsledky z tejto správy:
• Bohatstvo sa stáva ešte viac sústredené, keďže mimoriadne bohatí ľudia, ktorí dosiahli majetok na úrovni 30 miliónov dolárov alebo viac, zaznamenali najväčší rast. Vlastníctvo vrchného 1 percenta alebo 174 800 osôb v roku 2017 narástlo o 12 percent a predstavovalo zhruba 35 percent celkového bohatstva HNWI.
• Nadšenie pre digitálne meny rastie. 29 percent HNWI tvrdí, že majú vysoký záujem o držanie kryptomien a ďalších 27 percent má tento záujem na nízkej úrovni.
( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )
Zdroj: Capgemini
Facebook komentár