Vacsina_Američanov_kryptomeny_nekupuje_2017

  • Podľa nedávneho prieskumu, 92% Američanov neinvestuje do kryptomien.
  • Väčšina týchto prieskumov poukazuje na fakt, že ľudia nekupujú kryptomeny, pretože o nich nemajú záujem, alebo sú príliš riskatné.
  • Ostatní tvrdia, že sú príliš zložité na pochopenie, alebo že je to “podvod.”

Výsledky prieskumov finančnej stránky Finder.com tvrdia, že osem percent Američanov vlastní nejaké kryptomeny. Zatiaľ čo je to obrovský nárast z 1% (koniec roka 2016), ktorý vysvetľuje explóziu cien (BTC-USD) a ďalších hlavných kryptomien v roku 2017, stále existuje 92% Američanov, ktorí nevlastnia žiadne kryptomeny.

Tu je niekoľko dôvodov prečo väčšina Američanov, ostáva mimo hry a nevlastní/nefinancuje svoje digitálne peňaženky.

Momentány stav vlastníkov kryptomien v USA

Prieskum stránky Finder.com odhaľuje, že približne 16,3 milióna (8% populácie) Američanov vlastní nejaké kryptomeny.

Nie je prekvapením, že Bitcoin je najobľubenejšia mena, ktorú vlastní viac ako 5% americkej populácie. Tiež nie je prekvapením, že na druhom mieste sa umiestnila virtuálna mena Ethereum (1,8% americkej populácie).

Súvisiace: Môžu kryptomeny nahradiť hotovosť?

Hoci existuje značné množstvo vlastníkov mien ako Bitcoin Cash, Ripple a niekoľko ďalších, výsledky prieskumov nepoukazujú na fakt, že by táto hodnota presahovala hranicu 1%.

Tu je dôvod prečo väčšina Američanov nekupuje žiadne kryptomeny.

Vacsina_Američanov_kryptomeny_nekupuje_2018_obrazok

Niektoré z uvedených sú dostatočne pádne na nevlastnenie žiadnych kryptomien. Poďme sa pozrieť bližšie na každý z dôvodov, prečo vačšina Američanov vidí vec týmto spôsobom.

•Nemajú potrebu, alebo záujem (39,7%): Ako poznamenal jeden z mojích followerov na sociálnej sieti Twitter, je ľahké nevidieť zmysel kryptomien keďže Američania mali vždy prístup k stabilnej mene za ktorý je americký dolár považovaný. To neplatí v iných častiach sveta, ale z pohľadu Američana to vyzerá tak, že prečo by mali hľadať ďalšie možnosti keď ich dolár funguje zatiaľ spoľahlivo.

•Priliš riskatné (35,3%): Kryptomeny sú volatilné. Od vrcholu (december 2017) kryptomena Bitcoin stratila viac ako polovicu svojej hodnoty. Už v minulosti som uviedol, že volatilita je jednou z najvačších prekážok, na bežnú adaptáciu kryptomien a tiež som povedal, že investrori by nemali investovať viac prostriedkov, ako si môžu dovoliť stratiť. 35% Američanov očividne, neplánuje stratiť/investovať žiadne peniaze na kryptomeny.

•Príliš zložité na pochopenie (26,8%): Veľkou prekažkou mnohých nových technológií je osveta spoločnosti. Napríklad, môj smartfón má množstvo funkcií, ale ja rozumiem iba niekoľkým z nich. Podobný problém je možné aplikovať na kryptomeny a je to jeden z dôvodov, ktorý drží ľudí mimo trh.

•Je to podvod (18,4%): Toto je jedna zo situácií, prečo regulácia môže byť dobrá vec, keďže bolo niekoľko značných podvodov týkajúcich sa kryptomien a počiatočných ponúk mincí (ICO). Facebook a Google reklamy na kryptomeny zakázali, kvôli uvedeným dôvodom a SEC plánuje zasiahnuť do kryptotrhov aby ochránil investorov.

•Je to bublina(16,6%): Toto môže byť bod najťažší na vyvrátenie a ľudom, ktorí mali podobný postoj k technologickej bubline. Momentálne existuje viac ako 1600 kryptomien a je možné povedať, že nie všetky z nich budú dlhodobí víťazi. Podobne ako s technologickou bublinou, je ťažké povedať kde je dlhodobá hodnota.

•Je to príliš zložité na používanie (11,4%): Často hovorím, že nezáleží ako veľmi je daná technológia revolučná a užitočná, ak je zložitá na používanie, ľudia budú s adaptáciou pomalí. Kryptomeny sa stali omnoho jednoduchšie na používanie za posledných pár rokov a integrácia za pomocí platforiem ako napr. Square Cash to robí ešte jednoduchšie. Stále však nie je pravdou, že používať Bitcoin je jednoduché rovnako ako používať creditnú kartu.

•Poplatky sú privysoké (5,8%): Toto je problém týkajúci sa viac Bitcoinu ako kryptomien ako takých. Bitcoin sieť, nemôže zvládnuť veľké množstvá transakcií, takže keď sa sieť preťažuje, poplatky sa zvyšujú. Priemerná cena za transakciu je podľa undefined.com $1,35, avšak cena koncom roka 2017 stúpla na 20 dolárov.

Súvisiace:
Najbohatší ľudia sveta zvýšili svoje investície do kryptomien
Pranie špinavých peňazí: Kryptomeny vs. fiat meny

Kvôli čomu sa viac ako 8% Američanov podieľa na trhu kryptomien?

Spomenul som, že Bitcoin a ďalšie kryptomeny sa stávajú stále viac jednoduchšími na predaj a kúpu a riešenia problému so škálovateľnosťou by mohli značne znížiť poplatky. Postupom času by sa mohlo vytratiť zmýšľanie ľudí, ktorí to vidia ako bublinu či podvod a regulácie by mohli pomôcť udržať volatilitu pod kontrolou. Pravdepodobne najťažšou prekážkou na prekonanie, je že Američania jednoducho necítia potrebu alebo záujem o kryptomeny. Pokiaľ sa toto nezmení, bude obtiažne adaptovať kryptomeny mainstreamovo.

Preložil: Jakub Bombar

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, MarketWatch

Facebook komentár