Je takmer samozrejmé, že generácii milénia nemala až také množstvo investičných okolností.
Technologická bublina na začiatku roka 2000 bola prvou jazvou na ich psychike a za menej než desaťročie sa objavila finančná kríza, z dôvodu ktorej videli zlyhanie viacerých veľkých amerických bánk.
Dokonca aj v súčasnosti, keď americké akcie sú pevne zakorenené v deviatom roku býkov (rastu), nakupovanie akcií je náročné, jednoducho preto, že je ich ocenenie na maximách.
Súvisiace: Ako napraviť zlé návyky a ušetriť viac peňazí
Keith Parker, ktorý je hlavným analytikom so zameraním na americký kapitálový trh v spoločnosti UBS poznamenal: “Táto rastúca trieda investorov z generácie milénia sa týmto prehnaným strachom musí vyhnúť a je potreba vložiť peniaze aj do akciového trhu.”
Argumentuje, že akékoľvek silné dlhodobé portfólio by malo mať značnú časť v akciách a dokonca má niekoľko nápadov, ako mladí investori môžu čeliť súčasným trhovým podmienkam.
Parker ďalej vysvetlil svoje myšlienky, ako aj vzostupnú prognózu na rok 2018, novo-ohlásené sadzby prezidenta Donalda Trumpa, vyhliadok na obchodnú vojnu a jeho najväčšie obavy z trhu.
Prečítajte si celý rozhovor tu.
Tu je to, čo Parker poznamenal:
“V lepšom alebo horšom prípade, máme všetci svoje vlastné skúsenosti a predsudky. Mladšia generácia milénia sa stala svedkom finančnej krízy, kolapsu bývania a kolapsu akciového trhu – to všetko nedávno.
“Existuje pokušenie veriť, že sa to môže aj naďalej opakovať a prekonáva to vnútorné kognitívne nesúlady s investovaním, ktoré vám umožňujú dať peniaze do pohybu a z dlhodobého hľadiska to naozaj funguje.“
“Skúste šetriť, keď ste mladý. Výhody ročného zloženia úrokov (ak v súčanosti nepotrebujete peniaze) sú obrovské.
Súvisiace:
Akým spôsobom míňa peniaze mladá generácia
Graf: Obrovský rozdiel ako generácie míňajú svoje peniaze
“Odporúča sa investovať včas a investovať do rastových aktív, akými sú akcie a to aj pri rozširovaní expozície, prípadne pri záujmoch mimo USA, na niečo ako rozvíjajúce sa trhy.” Ocenenie akcií nie je lacné, ale v dlhodobom horizonte dosahuje silný rast spoločností, najmä ak je v krajine vláda, ktorá realizuje politiku zameranú na podporu podnikania.“
“Zostaňte s dlhodobími témami: v dlhodobom horizonte dokonca niektoré odvetvia a priemyselné odvetvia predstavujú obranné obchodné pozície – v oblasti technológií, zdravotnej starostlivosti a priemyselných odvetví.”
( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )
Zdroj: UBS , Yahoo
Facebook komentár