Elon_Musk_Buducnost_a_jeho_dalsi_napad_2017_Boring

Elon Musk na konci tohto týždňa odhalila svoj prvý pohľad na sieť dopravných podzemných tunelov, pri ktorých dúfa v ich realizáciu.

Počas prejavu na konferencii TED Talks, generálny riaditeľ spoločnosti Musk (Tesla a SpaceX) odhalil v čo dúfa, že dosiahne jeho ďalšia spoločnosť – The Boring Company.

Nové video ukazuje počítačom generované rozľahlé siete podzemných chodieb, kde automobily budú môcť pristupovať cez výťahy, ktoré sú v blízkosti ciest.

Následne ak sa dostanú do podzemia, video ukazuje futuristické strieborné plošiny, kde automobily budú smerovať k svojim cieľom o rýchlosti až 200 km/h.

Elon Musk svetu prvýkrát predstavil jeho nápad s tunelmi v decembri. Napadol v jednej z los angelských, notoricky známych dopravných zápch. Frustrovaní na sociálnej sieti Twitter zverejnil status, kde sľuboval, že TBM kúpi stroje, ktoré “začnú kopať.”

Súvisiace: Musk nespokojným akcionárom Tesla: „Kúpte si akcie Fordu“

Nebolo však zatiaľ jasné, ako táto jeho myšlienka je vážnou. Následne Musk v januári prekvapil, keď oznámil, že dosiahol veľmi vzrušujúci pokrok a má v pláne začať “kopať” už priebehu niekoľkých mesiacov.

Aktuálne to vyzerá tak, že spoločnosť Boring má už svoju prvú časť tzv. fyzického hardwaru (stroj). Elon Musk na sociálnej sieti Twitter zverejnil fotografiu stroja s logom spoločnosti, ktorý by pravdepodobne mal vykonávať výkop tunelov.

Hoci fungujúca sieť podzemných diaľnic je nepochybne vzdialeným snom, Musk je známym pre zdanlivo nemožné nápady, ktoré premieňa do reality.

S automobilkou Tesla, Elon Musk dosiahol niečo, čo mnohý spochybňovali – vytvoril úspešné uvedenie automobilu do prevádzky, ktorý by mohol súťažiť s výrobcami z Detroitu. V skutočnosti sa spoločnosť Tesla nedávno stala najcennejším výrobcom automobilov v USA.

Súvisiace: Elon Musk chce za 4 roky prepojiť ľudské mozgy s počítačmi

Ďalšia Muskova spoločnosť – SpaceX počas minulého mesiaca taktiež dosiahla historický milník, keď už druhýkrát vypustila jednu a tú istú raketu, ktorá následne z orbitálneho vesmíru úspešne pristála. Opätovné použitie rakiet je dôležitým krokom vpred, pri vytváraní cenovo dostupnejších letov do vesmíru, pretože stáli desiatky miliónov dolárov a tradične po jednom štarte boli už nepoužiteľnými.

Elon Musk však bude musieť taktiež čeliť nákladovo náročným podmienkam v jeho ďalšom úsilí, než sa tieto tunely stanú skutočnosťou. Tunelovanie, ak aj kozmické lety sú zvyčajne veľmi nákladné, keďže jedna míľa stojí stovky miliónov dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, Fortune

Facebook komentár