Austrália je top destináciou pre milionárov.
Podľa novej správy okolo Bohatstva, od výskumnej spoločnosti New World Wealth sa do Austrálie v roku 2016 presťahovalo odhadovaných 11 000 milionárov. To je omnoho viac, ako 8000 milionárov, ktorí sa do tejto krajiny presťahovali v predchádzajúcom roku.
USA a Veľká Británia tradične priťahovali najväčší počet bohatých migrantov. Ale pôvab Austrálie sa v posledných rokoch zvýšil, najmä pre bohatých občanov Číny a Indie.
New World Wealth uviedla, že migrujúcich milionárov láka slnečný životný štýl Austrálie, rovnako ako vysoko hodnotený systém zdravotnej starostlivosti, ktorý sa zdá byť v lepšom stave ako systémy v USA a Veľkej Británii.
Zároveň je považovaným za bezpečné miesto k životu a výchove detí a je geograficky izolovanou od konfliktov na Strednom Východe a utečeneckej kríze v Európe.
Obchodné trasy taktiež hrajú rolu: Austrália je dobrým východiskovým bodom pre podnikanie v rozvíjajúcich sa ázijských krajinách, ako je Čína, Južná Kórea, Singapur a India.
USA je stále považovaná za veľmi žiaducu destináciu, keďže počas minulého roka prijala 10 000 zahraničných milionárov. New World Wealth očakáva, že dopyt zostane vysoký.
Andrew Amoils, ktorý je vedúci výskumu v New World Wealth poznamenal: “Nemyslíme si, že nové vedenie v Spojených štátoch bude mať veľký dopad. Pre rok 2017 očakávame ďalší veľký čistý príliv jednotlivcov do USA, s vysoko hodnotou majetku.”
Kanada taktiež zaznamenala nárast o 8000 nových milionárov, ktorí sa presunuli na jej brehy. Bohatí Číňania sa sťahujú do Vancouveru, zatiaľ čo Európania spravidla mieria do Toronta a Montrealu.
Odchod z Francúzska
Medzitým Francúzsko trpí hlavným odlivov bohatých jednotlivcov.
Podľa New World Wealth Francúzsko v minulom roku opustilo viac ako 12 000 milionárov. Celkovo tak táto krajina od roku 2000 zaznamenala čistý odliv, viac ako 60 000 milionárov.
Ako jeden z dôvodov autori citovali náboženské napätie. Na základe toho si tak bohatí jednotlivci balili kufre a sťahovali sa do krajín, vrátane Veľkej Británie, Kanady, Austrálie, USA a Izraela.
Francúzsko je pomalou ekonomika a nedávne teroristické útoky k tomuto trendu taktiež prispievajú.
New World Wealth uviedla, že kriminalita, dane a finančné otázky sú ďalšími dôležitými faktormi, ktoré tlačia milionárov k tomu, aby opustiť svoju domovskú krajinu. Zvýšená migrácia je znepokojujúca, pretože milionári “berú so sebou veľké množstvo peňazí,čo má negatívny vplyv na miestnu menu, miestny akciový trh a miestny trh s nehnuteľnosťami.”
Výročná správa skupiny je založená na štatistike okolo dát bohatstva, vlastníctva, investičných vízových informácií a rozhovory s odborníkmi na migráciu, ostatných občianskych platforiem, ako aj správcov majetku.
Poskytovanie víz pre investorov
Bohatí jednotlivci stále pri sťahovaní do novej krajiny čelia vízovým a pasovým obmedzeniam.
Vízové programy pre investorov sa stali čoraz viac populárnou voľbou, najmä pre milionárov na Strednom východe a v Ázii. Ale len jeden z piatich migrujúcich milionárov pri ich presunoch, skutočne tieto programy využíva.
Autori uviedli: “Väčšina ešte prichádza prostredníctvom okolo presunu pracovných pozícií, ďalších pasov, víz po predkoch, manželských a rodinných víz.“
( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )
Zdroj: New World Wealth, Fortune
Facebook komentár