Alibaba_chce_obmedzit_trh_s_falsovanym_tovarom_o_rozsahu_1_7_bilionov

Nákup by vďaka internetu mohol byť jednoduchší, ale nachádzajú sa v ňom aj falšovatelia a podvedení zákazníci.

Čínska obria spoločnosť z on-line nakupovania – Alibaba nedávno oznámila, že vytvorila koalíciu, ktorá bude využívať možnosti spracovania veľkých objemov dát, aby vedela zakročiť proti dodávateľom falšovaného tovaru, ktorého hodnota v roku 2015 presiahla úroveň až 1,7 bilióna amerických dolárov (podľa Medzinárodného boja proti falšovaniu).

Súvisiace: Deväť najfalšovanejších produktov v Amerike

Americké firmy sú najväčšími poškodenými, keďže podvodníci ovplyvňujú až jeden z piatich tovarov. Podľa Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj, až 63% falšovaného tovaru pochádza priamo z Číny.

Vo vyhlásení firmy Alibaba sa uvádza: „Novým poslaním spoločnosti Alibaba je spracovanie veľkých objemov dát voči Aliancii proti falšovaniu, kde medzi jej 20 členov patria luxusné značky ako Louis Vuitton a Swarovski, ktoré zhromažďujú informácie, údaje a odborné znalosti v oblasti duševného vlastníctva, kde konečným cieľom je najmä “pomoc celej skupine.”

Zheng Jessie, ktorý je riaditeľom v spoločnosti Alibaba Group poznamenal: “Najúčinnejšou zbraňou v boji proti falšovaniu sú aktuálne dáta a analytické nástroje a jediným spôsob, ako môžeme túto vojnu vyhrať je spojenie.”

Alibaba podľa kuriérskej spoločnosti ParcelHero ročne predáva až 14,5 miliardy položiek (Amazon 5 miliárd) je agresívnou pri využití analytických dát, keďže sa už nejaký čas snaží zabrániť falšovaniu produktov.

Jej softvér v súčasnosti, každým dňom kontroluje 10 miliónov produktov. Za 12 mesiacov končiacich v auguste, spoločnosť ukončila spoluprácu so 180 000 obchodmi tretích strán, z dôvodu obchodovania s falošnými položkami. Počas toho istého obdobia, Alibaba poskytla dostatočné informácie pre značky a orgány ktoré majú na starosti presadzovania práva, aby boli zastavené výrobné operácie pre 675 falšovateľov tovaru.

Podľa správy OECD 2016, okolo “obchodu s falošnými alebo pirátskymi produktami, kde prišlo k analýze ekonomického dopadu,” medzi najviac postihnuté značky patrí Rolex, Ray-Ban, Louis Vuitton a Nike. V skutočnosti, kategória obuvi je nasledovaná odevným a kožiarskym priemyslom a sektorom s elektrickými zariadeniami.

Súvisiace: “Napodobeniny” stoja výrobné odvetvie až $ 461 miliárd

Výkonný predseda spoločnosti Alibaba – Jack Ma nedávno cestoval do New Yorku (do Trump Tower) kde sa stretol s novozvoleným prezidentom Trump. Ma sa na území USA zaviazal vytvoriť jeden milión pracovných miest, keďže obchod medzi malými podnikmi a amerických čínskymi spotrebiteľmi neustále rastie.

Amazon nedávno oznámil plány na vytvorenie 100 000 pracovných miest v USA, počas nasledujúcich 18 mesiacov. Väčšina ponúkaných pozícií bude slúžiť k napĺňaniu centier, vrátane nových priestorov, ktoré sú vo výstavbe v Kalifornii, Floride, New Jersey a Texase. Noví zamestnanci budú pracovať aj v oblastiach, ako sú cloudové technológií a pokročilá logistika.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ABC, LATimes

Facebook komentár