Tento nový startup chce využiť lietajúce drony na ochranu našich domovov.
Sunflower Labs so sídlom v Silicon Valley a Zürichu (v Švajčiarsku) minulý týždeň oznámil nový bezpečnostný systém, ktorý detekuje možné hrozby a skúma ich cez lietajúce drony.
Drony do smartphonu prenášajú videá, takže môžete vidieť a rozhodnúť, či váš domov je v ohrození, alebo nie.
Sunflower Labs, ktorá aktuálne vytvára aplikáciu, s beta testami začne v polovici roka 2017. Tento startup chce byť ako doplnok k tradičným alarmom.
Ako to funguje?
Awareness System Sunflower Home sa spolieha na lietajúce drony a niekoľko inteligentných svetiel, ktoré strážia vašu nehnuteľnosť. To detekuje pohyb, vibrácie a zvuk. Na základe analýzy týchto dát, systém môže rozlišovať medzi človekom, autom a zvieratami.
Súvisiace: Takto by mestá mohli vyzerať o 10 rokov
Na identifikáciu rušivých elementov využíva umelú inteligenciu a zistí, či to potenciálne nebezpečnou. Napríklad dôveryhodní návštevníci, ako je poštár budú uznaní podľa toho, ako sa k domu približujú a ako dlho stoja pri vchodových dverách.
Keď sa človek blíži a zotrváva pri dverách, Sunflower Labs pošle do smartphonu oznámenie a opýta sa, či si prajete, aby ho preskúmalo.
Ak poviete áno, drone sa zdvihne zo svojho stanoviska a začne samostatne letieť na miesto, kde sa nachádza podozrivá osoba. Drone sa pohybuje 9 metrov od návštevníka a následne sa vráti na stanovisko. Aplikácia pre majiteľov domov obsahuje možnosti okolo poslania oznámení pre miestne polície.
Falošné poplachy sú častým problémom pre domáce poplašné systémy. CEO Alex Pachikov očakáva, že poslanie dronu (na prešetrenie), pred volaním polície tento problém vyrieši. Systém má taktiež výhodu dohliadnutia na celý Váš majetok. Poplašné systémy sú väčšinou nastavené tak, aby strážia iba vstupy a výstupy do domu.
Dron sa automaticky vypne, ak nenarazí na nič a je navrhnutý tak, aby bol tichým, vďaka svojej širokej veľkosti.
Drone v súčasnosti váži necelý 1 kilogram , ale spoločnosť chce ho dostať až na 0,22 kilogramu. Je taktiež vybavený dvoma fotoaparátmi a ak bude zbierať zábery z majetku majiteľov domov, bude vedieť akceptovať ochranu súkromia susedov.
Avšak, Drone určite zvýši obavy z bezpečnosti, súkromia, obťažovania a regulácie. Nové pravidlá, ktoré umožňujú operátorom, ktorí prešli leteckou skúškou pri ovládaní lietajúcich zariadení pod 25 kilogramov, pohybujúcich sa nie vyššie ako 120 metrov, v auguste nadobudli platnosť aj pre komerčné drony A autonómne (samoriadiace) lety u komerčných dronov nie sú legálne.
Súvisiace: 9 technologických trendov, ktoré budú od roku 2017 zarábať miliardy
Ale Sunflower Labs to nevidí ako problém. Vzhľadom k tomu, majiteľ domu bude používať dron na iné ako podnikateľské účely, Pachikov si teda nemyslí, že tieto zásady budú platiť aj na tento projekt. (Rekreační užívatelia čelia menším obmedzeniam).
Cena za využívanie systému aktuálne ešte nie je jasná, ale každé zo svetiel bude stáť 159 dolárov. Medzitým, drone si bude možné prenajať za poplatok, čo bude porovnateľné s nákladmi, okolo tradičných poplašných systémov.
Pachikov pracuje aj na jeho integrácií s hlasovými asistentmi, ako je Siri a Amazon Echo.
( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )
Zdroj: TheVerge, Fortune
Facebook komentár