Výskum začatý vneskorých osemdesiatych rokoch dokumentuje empirickú pravidelnosť že sklon krivky výnosov je spoľahlivý ukazovateľ budúcej reálnej ekonomickej aktivity. „V súčasnosti existuje značný objem dôkazov z ktorých vzišli rozličné užitočné fakty,“ vyjadrila sa Federal Reserve Bank of New York.
Dôležité je, že tento model používa rozdiely medzi 10-ročnými a 3-mesačnými výnosmi americkej pokladnice na výpočet pravdepodobnosti recesie v Spojených Štátoch na 12 mesiacov vopred. Tento model bol v súčasnosti aktualizovaný sdátami z 11. Apríla a ukazuje pravdepodobnosť recesie pre Apríl 2010 a Apríl 2011 vo výške 0,37% a0,041% (vtomto poradí). Model vskratke indikuje temer nulovú šancu pokračovania recesie prerušenej iba krátkym obdobím rastu.
Pravdepodobnosť recesie v USA na základe výnosov štátnej pokladnice
So zreteľom na uvedené, dáta poskytnuté OECD (zahŕňajúce rozvinuté ašesť veľkých rozvojových krajín) ukazujú, že hlavná ukazovatele už dosiahli vrchol tohto cyklu. Pokiaľ sa krivka udrží nad nulou, bude prítomný pozitívny nárast, aj keď nie celkom vtvare V, ktorý jepredpovedaný mnohými ekonómami.
Začínajú sa akciové trhy, fungujúce ako mechanizmy diskontu, konečne zameriavať aj na niečo iné ako na ekonomické zotavenie vružových farbách atým pádom na menej vznešený rast korporačných zárobkov?
Pri pohľade na ich celkové majetkové ohodnotenie, pomalší ekonomický apríjmový rast možno naznačuje hlbšiu korekciu než po akej trhoví učenci vsúčasnosti volajú. Opatrnosť je naďalej namieste.
Zdroj: InvestmentPostcards
Facebook komentár