Ak sa Vám niečo páči poprosím kliknúť na “páči sa mi to”, alebo FB “like” aby sme mali od Vás odozvu (a taktiež Nás to vedie k pokračovaniu Našej tzv neziskovej “práce”)…Čím viac klikov na “páči sa mi to”, alebo FB “like”, tým nám pomôžete rozšíriť sa “ĎAKUJEME”
Keď som počul že Medzinárodný menový fond (MMF) a Európa majú spoločnú reč, zobral som svoj lap top a kúpil som viac akcií SPXU (ETF-ko na americký akciový index S & P 500).
Bol som ohromený, že bankrotujúce krajiny sú schopné požičať MMF peniaze, aby si ich mohli následne požičať naspäť a zachrániť tak sami seba. Ako to funguje? Znie mi to trochu ako pranie špinavých peňazí. Ale toto sú len rečnícke otázky.
Som tiež prekvapený, keď počúvam správy z trhu a počujem niekoho tak dôležitého ako prezidenta svetovej banky Roberta B. Zoellicka ako vyhlásil, že IMF príde zachrániť Európu – – toto sú akože „horúce správy“ pre 12.december 2011. Môžem vás uistiť že nie. Po pravde, väčšina menových záväzkov k MMF bolo zachránenie Európy v roku 2009.
Podľa Centrálnej Banky Anglicka:
„Na summite krajín G-20 v apríli 2009, sa svetoví lídri zaviazali k podpore rastu rozvojových trhov a krajín, posilnením úverových zdrojov MMF na 750 miliárd dolárov.
Zaviazali sa zvýšiť zdroje dostupné pre MMF o 250 miliárd dolárov, cez okamžité príspevky niektorých členských krajín. G- 20 súhlasilo, že tieto bilaterálne príspevky budú následne začlenené do rozšíreného do NAB ( sada úverových zmlúv medzi MMF a členskými krajinami).Zámerom G-20 je zvýšiť zdroje dostupné prostredníctvom pružnejšieho NAB až o 500 miliárd dolárov. Okrem toho, G-20 podporila všeobecnú pozíciu špeciálnych práv čerpania 250 miliardových zdrojov MMF na podporu globálnej likvidity.
Jeden by si mohol myslieť že „niektoré krajiny“ zahŕňajú aj Japonsko, Čínu a USA. Dáta fondov každej z týchto krajín na stránke MMF to potvrdzuje. Okrem pridelených SDP quót každej krajiny, MMF má tiež dostupné špeciálne úverové inštitúcie zriadené „silnejšími“ krajinami. Pod týmito inštitúciami Japonsko prisľúbilo 169,5 miliardy, USA 69 miliárd a Čína 31,2 miliárd.
Nedávne vyhlásenie ECB o ďalších 200 miliardách, ktoré budú uvoľnené od Európskych krajín je zaujímavé, teda aspoň to povedať. Načo to je potrebné ak záväzky od USA, Číny Japonska a ostatných sa ešte neimplementovali? S kadiaľ pôjdu tieto dodatočné finančné zdroje ? Bude to veľká výmena papierov, alebo sa vytlačí viac peňazí?
Tak či tak, výsledok bude mať za následok infláciu, a záchranná spúšť bude pravdepodobne stlačená neskoro nato, aby zastavila padajúcu špirálu Európskej ekonomiky.
Z môjho pohľadu, veľa amerických analytikov je až veľmi optimistických v ich pohľade na dnešný trh, kvôli nedostatku vysvetľujúcich fundamentov z Európskej politiky a histórie. Európa nie je Amerika a sú viditeľné silné filozofické a ideologické rozdiely, čo sa týka fiškálnej zodpovednosti, trhovej disciplíny a diplomacie, tak sa nezhodujú s expertmi amerického trhu. Európania sa na takéto triviálne veci ako akciový trh pozerajú z dlhšieho časového hľadiska. Nie je to niečo čo by sa rozoberalo pri normálnej konverzácii bežného dňa. Európania žijú príliš zaneprázdnene.
Ratingové agentúry, ktoré uvažujú o degradovaní dlhu európskych krajín, môžu teraz dokázať že je správny čas pre sebavedomých špekulantov aby zabezpečili svoje portfólia s pozíciou v SPXU. Bankový sektor pravdepodobne príde tiež pod extrémny tlak, čím sa zatraktívni FAZ. Ale buďte pripravený na rýchly obrat. Nechajte nejaké zdroje bokom na nákup UPRO a FAS v prípade, že iracionálna eufória tohto trhu bude nasledovať nejaké zem trasúce „pozitívne“ správy z Európy.
Nedostatok správ počas prázdnin by mohol priniesť viac volatility na trhu a tlak na pokles. Upozornenie tieto fondy nie sú pre tých, ktorí nechcú znášať ťažké straty ak sa trh pohne proti vám.
Zdroj: The Last American Newspaper
Facebook komentár