Máte nápad, ktorý zmení správanie vo vašej spoločnosti? Alebo v celom svete? Tu je návod, ako postupovať.
Prevratné nápady často dokážu zmeniť myslenie tisícok ľudí. Odkiaľ tieto nápady pochádzajú? Ako im ich tvorcovia vdýchnu život, ako pritiahnu ďalších prívržencov a dosiahnu tak zmenu správania rozsiahleho spoločenstva?
( Toto je ďalší ČLÁNOK NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )
John Butman, autor diela Zlom: Ako vybudovať vplyv vo svete konkurenčných myšlienok a zakladateľ spoločnosti na rozvoj nápadov Idea Platforms, Inc sa venoval týmto otázkam v nedávnom príspevku pre Harvard Business Review.
Tu je 7 krokov, ktoré by mali spraviť lídri, aby sa stali podnikateľmi zarábajúcimi na nových myšlienkach:
Zbierajte údaje. Pre zrodenie idey, ktorá získa veľký vplyv, sa vy ako jej tvorca musí te stať expertmom v danej oblasti, hovorí Butman. Dopracujete sa k tomu zbieraním podkladov, informácií, príbehov, skúseností, analýz, v rozhovoroch s ostatnými, „zhromažďovaním názorov, dotváraním nápadov a postupov, zapájaním a získavaním svojich priaznivcov.“
Vylepšujte postupy. Aby sa vaša idea presadila, prívržencom musí byť poskytovaný „konkrétny a praktický spôsob, ako ju zaviesť do každodenného používania“.
Vytvorte jedinečné vyjadrenie vašej idey. Či už je to video, alebo iný druh vizuálneho či písomného prezentovania, každá veľká myšlienka potrebuje presvedčivé vyjadrenie a prezentovanie, hovorí Butman.
Podporujte vlastný život vašej idey. Jediný spôsob, ako nechať nápad žiť samostatným životom, je podľa Butmana potvrdzovať ho osobne, vo vlastnom živote. Líder by sa mal prejaviť a zapojiť ostatných s cieľom oživiť svoj nápad.
Pripojte svoj vlastný príbeh. „Podnikatelia zarábajúci na svojich nápadoch vždy prezentujú ideu v kontexte vlastného životného príbehu“, hovorí Butman. Zahrnutie vlastného príbehu dodáva nápadu osobitosť.
Porovnávajte, kvantifikujte. Vplyv podľa Butmana nemôže byť definitívne meraný finančnými pojmami, ľudia potrebujú spôsob na stanovenie jeho hodnoty. Ľudia si napríklad spojili ideu dokonalosti vytvorenú Malcolmom Gladwellom prostredníctvom ním udávanej mierky „10 000 hodín trénovania“.
Očakávajte spätný náraz. Prevratné nové idey by mali vyvolať intenzívnu odozvu. Podľa Butmana je intenzívna odozva, či už pozitívna alebo negatívna, znakom, že ľudia berú nový nápad seriózne. Ako vraví Butman: „žiadna výzva, žiadny dôvod na pokračovanie.“
Preložila: Mária Kurucová
( Ak by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )
Zdroj: MyTopBusinessIdeas
Facebook komentár