Každý chce urobiť počas pracovného dňa čo najviac. Ale existuje veľa zlých návykov, ako je neustále kontrolovanie Facebook-u, alebo zanedbávanie urobenia zoznamu pracovných úloh atď. Tento zoznam si veľa ľudí tvorí a hovoria, že ich to udržiava tak produktívnych ako by chceli byť.
( Toto je ďalší článok NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )
Tu je spomínaných 6 vecí:
Kontrola osobného profilu na Facebook-u
Kým sa sociálne siete stali neoddeliteľnou súčasťou korporátneho marketingu a styku so zákazníkmi, vaše súkromné profily môžu počkať. Prechádzanie instagramov, alebo doháňanie komentov a diskusných príspevkov na facebook-u odvádza vašu pozornosť počas pracovného dňa. Využite možnosť nastavenia blokovania vašich osobných internetových stránok ako na počítači, tak i na mobilnom telefóne. Toto odporúča Annaliese Henwood, marketingová špecialistka firmy Virtual Forge.
Nadmerné nadčasy
Annaliese Henwood varuje: “Zasvätenie práci je vynikajúce, ale byť k dispozícii 24 hodín, 7 dní v týždni môže rýchlo viesť k syndrómu vyhorenia.” A. Henwood taktiež vraví: „Nedovoľte samému sebe prísť do práce príliš skoro, alebo odchádzať z práce príliš neskoro, keď to skutočne nie je potrebné.“ Ak zostanete sústredený a angažovaný počas prácovných hodín, malo by byť ľahšie skončiť úlohy, takže nebudete musieť zostávať dlhšie.
Súvisiace: Výhody time manažmentu
Absencia zoznamu pracovných úloh
Ak dôverujete sami sebe, že si zapamätáte každú úlohu spamäti, je pravdepodobné, že zabudnete na niečo dôležité. „I keď máte skutočne dobrú pamäť, stále môžete mať problém s udržaním priorít.“, hovorí Henwoodová. „Môžete zmeškať úlohy, alebo neurobíte tie, ktoré sú viac dôležité, pred tými menej dôležitými.“ Namiesto toho, navrhuje A. Henwoodová používať aplikáciu Task-tracking, takže si vždy môžete pozrieť a aktualizovať váš zoznam úloh.
Nevynechávajte obedňajšiu prestávku (obed)
Každý má dni, kedy sa prestávka na obed zdá nemožná. Avšak, ak nemáte správne palivo, vaše telo Vás nechá vyčerpaného a neproduktívneho. Nájdite si čas zjesť niečo každý deň, ale uistite sa , že to pomáha vášmu organizmu a nie, že Vás to ťahá dole. Henwoodová uvádza: „Jedzte obed, ale vyhnite sa čomukoľvek nezdravému alebo ťažkému,“ … „Ak jete príliš veľa alebo si vyberáte niečo príliš nezdravé, riskujete opačný efekt, kedy sa stanete viac unavený.“
Prestaňte sa starať iba sami o seba
Vaši spolupracovníci nemusia byť vaši najlepší priatelia, ale je dôležité vzájomne sa ovplyvňovať a formovať vzťahy medzi nimi. Henwoodová ďalej vysvetľuje: „Môžete stratiť kontakt s vaším cieľom a motiváciu, keď zostanete izolovaný vo svojom vlastnom svete,“ … „Môže to spôsobiť, že sa budete cítiť osamelo, dokonca sa zníži vaša nálada a produktivita.“ Navrhuje nájsť chvíle na rozhovor a odchytiť si kolegov v oddychovej miestnosti, alebo počas pochlipkávania šálky kávy.
Súvisiace: Pravidlo 80/20 časového manažmentu – alebo prestaňte plytvať svojim časom
Nežiadanie o pomoc
Henwoodová nnakoniec dodáva: „Príde čas, kedy narazíte na problém či už v jednej alebo vo viacerých úlohách,“ … „Nemali by ste len hádať alebo nechať prácu nedokončenú, pretože to môže viesť k chybám.“ Ak ste naozaj uviazli, nepokúšajte sa vyriešiť problém sami a riskovať skazu. Namiesto toho, oslovte spolupracovníka alebo svojho šéfa – je pravdepodobné, že Vám radi pomôžu.
Preložila: Eva Dugová
( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )
Zdroj: LifeHack
Facebook komentár