- Je tomu ťažké uveriť, ale najúspešnejší z nich nemajú ich mobilné zariadenia celý deň pri sebe
- Byť spontánny môže mať taktiež negatívny dopad na to ako ste úspešný
- Obklopovať sa ľuďmi s rovnakými názormi, môže byť dôležitým kľúčom k úspechu
Úspešní z generácie Millénia nie sú ako ich priatelia.
Ich priatelia majú rozdielne návyky, žijú odlišnými životmi, a niektorí akosi opakujú rovnakú frázu pri začiatku nového roku – „Tento rok bude odlišný“.
Tí úspešní, trávia menej času hovorením a viac času pracovaním. Nie sú zaujatí vidinou, že sú úspešní, ale skôr sa venujú práci, ktorá musí byť urobená na čas.
Súvisiace: 5 organizačných tipov pre ľudí, ktorí nenávidia organizovanie
Ak si aj ty z generácie Millénia, ako vieš, že si na správnej ceste k úspechu? V prípade ak si tak určite nerobíš týchto 5 vecí. (ktoré kamaráti robia celý čas)
1. Nemáš svoj mobil celý čas pri sebe
Úspešný z generácie Milénia nie sú dostihnuteľní na ich telefónnych zariadeniach, každú hodinu dňa. Dobre vedia, že ich telefón im môže spôsobiť obrovské rozptýlenie, čo si z časového hľadiska dovoliť nemôžu. Mnoho z tých najúspešnejších, majú vo zvyku, mať na svojom telefóne nastavený tichý režim a skontrolovať ho len v prípade potreby. Ostatní si vyhradzujú určité hodiny počas dňa, kedy budú odpovedať na správy alebo emaily a zvyšný čas zameriavajú na dôležitejšie veci.
Tí neúspešní robia opak. Ich telefóny sú stále zapnuté, stále vyzváňajú a stále zasahujú do ich životov. A ako výsledok máme len to, že nič nie je dokončené alebo urobené na 100%.
2. Nesúhlasíš s viac ako jednou spontánnou udalosťou za týždeň (ak vôbec s nejakou)
Ľudia, ktorí sú na ceste za úspechom, majú vo svojom živote určitý systém.
Vytvárajú si ich vlastnú cestu, pretože sú si vedomí toho ako využiť svoj čas. Ak ich niekto pozve niekam, najprv zvážia výhody a nevýhody a porovnajú ich s tým, čo už mali naplánované. Len zriedka kedy zmenia svoje pôvodné plány, pretože vedia, že tam sú z nejakého dôvodu.
Tí neúspešní to robia opačne. Nechajú život, aby im povedal kam ich cesta vedie ďalej.
3. Nenaháňaš sa za tým čo znie ako „úspech“. Ale pracuješ na tom v čom si dobrý
Mileniáli ktorí dosiahli skorý úspech, vedia, ako sa v živote treba orientovať. Vážia si čas a práve kvôli tomu sa stali majstrami v hovorení “NIE“. Dokonca aj keď znie ponuka lukratívne, stále hovoria “NIE“. Pokiaľ to nie je v súlade s tým čo chcú a na čom pracujú, tak túto ponuku jednoducho nechajú odísť.
Naopak tí neúspešní sa vrhnú hneď za tým čo znie ako “najrýchlejšia cesta k úspechu“. Rýchlo zabudnú na ich pôvodné plány a nasledujú niekoho s nádejou, že dosiahnu želaný úspech a výsledky čo najrýchlejšie.
Žiaľ, veci len zriedkakedy idú tak ako si ich naplánovali. A to čo považovali za skratku sa neskôr ukáže ako prezlečená katastrofa.
4. Nezaoberáš sa tým, kde si ale zameriavaš sa na samotný postup
Každý si môže povedať, „Raz budem určite bohatý“.
Úspešní z generácie Millénia, to však hovoria o niečo menej. Zaoberajú sa viac procesom a cestou, ktorou idú. Chcú byť majstrami svojho remesla, svojho priemyslu, svojich zručností, pretože ich ženie vlastná zvedavosť a vlastný potenciál.
Ich priatelia sa na druhej strane ženú sa odmenami, ale pritom nikdy nedosiahnu skutočný úspech.
Súvisiace: Prečo sa generácia Milénia dostala do čela ekonomickej revolúcie?
5. Nestretávaš sa s ľuďmi, ktorí na teba nemajú pozitívny vplyv
Úspešní z generácie Milénia vedia, že sú odrazom 5 ľudí s ktorými najčastejšie trávia čas.
Ak ich priatelia nie sú pozitívni, tak si nájdu nových. Ak ich priatelia sú len rozptýlením, tak sa s nimi stretávajú menej. Ak mesto v ktorom žijú nemá dostatok príležitostí, tak sa presťahujú inam. Ak ich škola nemá to čo hľadajú, dajú sa preradiť na inú. Ak ich práca neučí to čo sa chcú naučiť, nájdu si inú.
Tí neúspešní však takúto chuť do života nemajú. Príjmu okolností také aké sú no celú dobu sa na všetko sťažujú.
Preložila: Sláva Kromková
( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )
Zdroj: Yahoo, Fortune
Facebook komentár