Bežná miera pre obedové stretnutie s Warrenom Buffettom počas tohto roka dosiahla úroveň 2 679 001 dolárov.
V rámci tohtoročnej charitatívnej aukcie “Obed s Warrenom Buffettom” bol kupec ochotný zaplatiť niekoľko miliónov dolárov, avšak prial si zostať v anonymite. Ponuka bola uzavretou v piatok večer.
Jedná sa o 18. ročník Buffettovej ponuky a získané peniaze venuje charitatívnej organizácií v San Franciscu, ktorá poskytuje zdravotnú starostlivosť, príspevky na bývanie, stravu, letné programy mládeže a ďalšie najpotrebnejšie služby obyvateľov oblasti – Bay.
Miliardár a generálny riaditeľ (CEO) spoločnosti Berkshire Hathaway je už dlhého obdobie zástancom tejto organizácie.
Buffett vo svojom vyhlásení poznamenal: “Každý, kto má skúsenosť s organizáciou Glide nadobudne vieru,” … “Musíte vidieť, následne uveríte.”
2,7 milióna dolárov nie je najvyššia ponuka v tejto špeciálnej aukcií. Minuloročná najvyššia ponuka sa vyšplhala na 3 456 789, čo je takmer podobné ako rekord z roku 2012. Oba títo uchádzači si taktiež priali zostať v anonymite.
Celkovo, však v priebehu všetkých 18 aukcií, Buffett pre charitu už získal viac ako 25 miliónov dolárov.
Spoluzakladateľ charitatívnej organizácie Glide – reverand Cecil Williams vo svojom vyhlásení poznamenal: “Glide je pánovi Buffettovi navždy vďačnou za jeho veľkorysú podporu,” … “Jeho dlhoročné úsilie prináša pozornosť a prostriedky pre neziskové organizácie, ako aj mimoriadne zraniteľné osoby, ktoré čelia významným problémom v časoch neistoty.”
Buffett je veľkým zástancom filantropických aktivít. Investičný guru – ktorého majetok sa podľa časopisu Forbes odhaduje na 76,2 miliardy dolárov – s kolegom miliardárom a zakladateľom spoločnosti Microsoft, Billom Gatesom spoluzaložili “The Giving Pledge.”
Súvisiace:
Warren Buffett: Odmietnutie Harvardu bolo “to najlepšie, čo sa mi kedy stalo”
Prečo Warren Buffett daruje svoje miliardy dolárov?
Jedná sa o záväzok najbohatších jednotlivcov celého sveta, v ktorom počas svojho života alebo po ich smrti súhlasili darovať najmenej polovicu ich majetku.
V roku 2017 má 158 signatárov, a to buď ako jednotlivci alebo páry. Niektorí zo 158 signatárov odvtedy zomreli. Väčšina signatárov tejto dohody sú miliardári a ich záväzky sa celkovo pohybujú na úrovni viac ako 365 miliárd dolárov.
Medzi signatárov “Giving Pledge” patrí zakladateľ spoločnosti Facebook – Mark Zuckerberg, zakladateľ skupiny Virgin Group – Richard Branson, zakladateľ spoločnosti Salesforce – Marc Benioff a investor Carl Icahn.
( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )
Zdroj: Reuters, Bloomberg
Facebook komentár