GlaxoSmithKline už nebude odmeňovať predajcov podľa toho, koľko veľa liekov predájú, čo predstavuje veľký posun v spôsobe, akým bude bude farmaceutický priemysel platiť lekárom.
Britský farmaceutický gigant viedol, že zrušil individuálne ciele predajov a súvisiacich bonusy, s cieľom dať väčší dôraz na záujmy pacientov.
Zmeny, ktoré budú od budúceho roka zavedené, prídu ako GSK a ďalšie farmaceutické spoločnosti v Číne čelia intenzívnym kontrolám cez tvrdenie, že podplácali lekárov, ktorý uprednostňovali ich produkty.
V tohto týždňovom vyhlásení GSK uviedla, že jej výplata bude namiesto toho viazaná na technické znalosti, kvalitu služieb a celkovú výkonnosť.
( Súvisiace: Farmaceutický gigant Johnson & Johnson pokutovaný za podplácanie $ 2,2 mld. )
Generálny riaditeľ spoločnosti GlaxoSmithKline – Andrew Witty povedal, že firma sa snaží “modernizovať” svoje vzťahy s odborníkmi v zdravotníctve, vzdelávaním lekárov o svojich produktoch “transparentne a bez akéhokoľvek vnímania konfliktu záujmov.”
Spoločnosť taktiež zastaví výplatu priamych platieb pre pracovníka zdravotníctva, ktorí sa objaví na lekárskych konferenciách v roku 2016.
Britská lekárska asociácia(BLA), ktorá zastupuje rodinných lekárov, popisuje tento krok za významný.
Vedúca predstaviteľka BLM – Vivienne Nathanson poznamenala: “Je potešujúce vidieť, že veľká farmaceutická spoločnosť GlaxoSmithKline uznala, že môže znížiť možnosti prílišného vplyvu odmeňovania, pre poskytovanie vysoko kvalitných informácií a vzdelania lekárov, než ich tržieb.”
Začiatkom tohto roka, bola spoločnosť GlaxoSmithKline v Číne obvinená za využíanie sietí cestovných kancelárií, agentúr a iných firiem na úplatky v hodnote 500 miliónov dolárov, ktoré ponúkali nemocniciam, lekárom a vládnych predstaviteľom.
Lekári v Číne sú obzvlášť považovaní byť viac podplatiteľnými, pretože ich platy často zaostávajú za inými sektormi.
( Súvisiace: GlaxoSmithKline zaplatí $ 3 miliardy za najväčší podvod v americkej histórii )
GSK uviedla, že pokračuje v spolupráci s čínskymi orgánmi prostredníctvom prešetrovania, čo je druhé poškodenie jej firmy v toľkých rokoch.
V roku 2012 bola firma GlaxoSmithKline americkými úradmi pokutovaná 3 miliardami amerických dolárov pre podvody, vrátane uvádzania určitých liečiv, ktoré ešte neboli schválené.
Maloobchodný bankový sektor prijal podobné kroky po vyplatení obrovských pokút a náhrad za ich predaje produktov, ktorým zákazníci nerozumeli, alebo ich vôbec nepotrebovali.
Koncom minulého roka, Veľká Británia zakázala výplatu provízií pre finančných poradcov, ktorí odporúčajú investičné produkty za určitých okolností.
Zdroj: MSN
Facebook komentár