Izraelskou skupinou vedený startup Sirin Labs, so sídlom v Londýne, ktorý má počiatočné výskumné a vývojové laboratória v Tel Avive a Lunde (Švédsku) práve získal 72 miliónov amerických dolárov. Chce pokúsiť o prerazenie v preplnenom svetovom trhu so smartphonmi.
Medzi ľudí, ktorý chcú financovať spoločnosť Sirin patrí prominentný investor kazašského pôvodu – Kenges Rakishev, izraelský predstaviteľ z oblasti rizikového kapitálu – Moshe Hogeg a sériový podnikateľ Tal Cohen. Dokonca medzi jedným z jej hlavných finančných podporovateľov je čínska obria internetová spoločnosť – RenRen.
Spoločnosť Sirin má však veľmi rozsiahle plány, najmä pre bohatých zákazníkov, keďže má pre svojich zákazníkov pripravené luxusné webové stránky a spoločnosť údajne pracuje na najmodernejších osobných technológiách, čo by jej zákazníkom malo zaistiť najvyššiu úroveň súkromia a konektivity s nekompromisnou kvalitou.”
Súvisiace: DiCaprio a miliardári investujú do zaujímavého startupu z oblasti diamantov
Smartfón by mal podľa informácií poháňať operačný systém Android jeho cena bude na úrovni 20 000 dolárov. V jeho útrobách sa bude teda nachádzať technológia, ktorá má byť až tri roky pred komerčným trhom, teda pred zariadeniami, ktoré si môžeme kúpiť my. Okrem toho má disponovať zabezpečením na úrovni armády.
Startup uvádza, že sa pokúšate vytvoriť nový mobilný prístroj, ktorý je rýchly, jeho súčasťou budú “najvyššie nastavenia ochrany osobných údajov” a bude vyrobeným z “najlepších materiálov sveta.“
Start-up je vedený Fredrikom Öijerom, ktorý je bývalým riaditeľom výrobkom divízie Sony Mobile. Tímy výskumu a vývoja Sirin Labs pracujú zo svojich zariadení v Tel Avive a vo Švédsku. Do tímu patrí aj Zvika Landau, ktorý predtým pracoval pre firmy ako PrimeSense a Apple a na projekte sa podieľa aj Rapha Hess z technologickej spoiločnosti Alcatel-Lucent. Hardvér má na starosti Sagiv Zeltser, ktorý bol v spoločnosti 3M a Supercom, zatiaľ čo bývalý vedúci riaditeľ spoločnosti Samsung Electronics – Eli Ben-Ami má na startosti technologickú časť spoločnosti.
Tento startup má tak veľmi bohatý tím skúsených oborníkov, ale budeme si musieť počkať až do budúceho mesiaca, aby sme zistili, čo v ich laboratóriách nakoniec pripravujú, keďže práve to je obdobie, kedy táto spoločnosť predstaví svoj prvý smartphone a hlavný obchod v Londýne.
Súvisiace: K dispozícii je nová lacnejšia alternatíva k spoločnosti Ikea
Podľa Moshe Hogega, spoluzakladateľa a prezidenta spoločnosti Sirin, na svete je tisíce predstaviteľov veľkých spoločností, ktorým nebude robiť problém zaplatiť tak vysokú sumu za smartfón. Koniec koncov, informácie, ktoré by mohli stratiť pri hackerskom útoku by mohli mať oveľa väčšiu cenu, než samotné zariadenie.
Zdroj: Wired, PCWorld
Facebook komentár